Міністерство культури проводить конкурс інноваційних культурних проектів у регіонах «Малі міста – великі враження»

23.04.19

На платформі Агенції регіонального розвитку Вінницької області 22 квітня  представили конкурс нових  можливостей для об’єднаних територіальних громад «Малі міста великі враження  2019» від Міністерства культури.

В 2019 році «Малі міста – великі враження» заявлений як масштабний всеукраїнський проект, створений задля сучасного культурного розвитку в регіонах.  На фінансування конкурсу в 2019 роцівиділено 50 мільйонів гривень. Організатори заявляють, що планується підтримати від 80 до 100 проектів. Міністерство культури вимагає  від проектів 30% фінансування з інших джерел, решта забезпечується з призового фонду.

Конкурс створений, щоб дати можливість населеним пунктам до 50 тисяч населення заявити про себе, як про осередок культури, а головне  осучаснити підхід до  культурно-мистецьких надбань України.

Результатом «Малих міст – великих вражень» – буде  створення культурно-просвітницьких заходів, що зможуть привернути увагу до регіону, розкрити його туристичний потенціал, а в перспективі, стати поштовхом як для культурно-історичного так і для економічного розвитку об’єднаних територіальних громад. Тому в пріоритеті проекти які матимуть продовження і розвиток.

Павло Третяков - регіональний представник  українського центру  культурних досліджень у Вінницькій, Хмельницькій, Одеській та Рівненській області у Вінницькій області підкреслює: «Наша мета дати населеним пунктам до 50 тисяч населення шанс на розвиток,  –  та додає, – Проблема в тому, що ми  не працюємо з людьми на місцях  і ми самі не хочемо бути сучасними. У нас потужний потенціал у людей на місцях, нам потрібно дати їм можливості через відкритий конкурс».

Проведена на базі Агенції регіонального розвитку Вінницької області  презентаціявходить в всеукраїнську серію інформаційних днів конкурсу. До зустрічі долучились 15 представників з Тульчинської, Дашівської, Ілінецької, Северинської, Немирівської та Шаргородської об’єднаних територіальних громад. Учасники зустрічі активно ставили питання та обговорювали досвід пілотної версії проекту «Малі міста – великі враження», що проводилась в 2018 році і підтримала розвиток 8 проектів по всій Україні.

Повернутись