Звіт депутата обласної Ради Ярослава Хребтія про роботу 2018 року

23.04.19

Я, Ярослав Віталійович Хребтій, вперше обраний депутатом Вінницької обласної Ради 7 скликання 2015 року. Є головою постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення. 2017 року увійшов до складу госпітальної ради південного госпітального округу. 2018 року був обраний заступником голови госпітальної ради Південного госпітального округу.

 Протягом року я відстоював інтереси жителів Вінницької області та мого округу, займав активну громадянську позицію, активно брав участь у розвитку медичної галузі Вінниччини.  Я  завжди – на боці виборців, дотримуюсь принципів порядності, незаангажованості, працюю задля розвитку Вінниччини. Протягом року проводив активну роботу на окрузі, постійно намагався вирішувати проблеми громади, що надала мені довіру представляти її інтереси в Обласній Раді, підтримувати жителів сіл свого округу.

Протягом 2018 року мною було направлено близько 60 депутатських звернень. Був присутнім на 4 пленарних засіданнях сесій Вінницької обласної Ради. Неодноразово виступав на сесіях, вносив поправки до проектів рішень, брав участь у роботі комісій та робочих груп. Мною було зареєстровано два проекти рішення стосовно звернення депутатів Вінницької обласної Ради до Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Верховної Ради України стосовно проблем фармацевтичного самоврядування та хоспісної допомоги. Ці проекти рішень були підтримані на сесіях Вінницької обласної Ради.

Мною проводилися особисті прийоми громадян. Як лікар проводив консультативний прийом населення свого округу з патологією магістральних судин. Мною особисто був проведений огляд 50 пацієнтів з патологією магістральних судин та прочитано лекції для лікарів у Тульчинській центральній районній лікарні в рамках проекту «Школа судинного хірурга», який був мною ініційований у Вінницькій області. Усі хворі, які потребували допомоги, були проліковані в обласних закладах охорони здоров’я. Всього в області в рамках цього проекту було оглянуто 800 хворих з патологією магістральних судин та проведені семінари для 600 лікарів. Протягом року я прозвітував перед своїми виборцями за попередній рік своєї роботи. Також звіт за мою роботу був опублікований на сайті Вінницької обласної Ради. Я планую проведення звіту моєї депутатської діяльності в громадах мого округу і цього року.

Протягом року вирішував проблеми жителів мого округу. 2018 року мною було прийнято більше 300 громадян. Надано допомогу 88 жителям мого округу на суму близько 125 тисяч гривень. Значна кількість звернень стосувалась проблем зі здоров’ям. Я завжди намагався максимально  допомогти людям. Мною було підтримано рішення Вінницької обласної Ради, згідно з яким збільшено депутатський фонд для надання допомоги виборцям.

При зверненнях голів селищних рад я активно допомагаю їм у вирішенні проблемних питань громад. Контролюю виконання звернень від громад мого округу на рівні департаментів та управлінь обласної державної адміністрації. Мною продовжується робота з контролю за виділенням коштів на реконструкцію Шпиківської поліклініки під дитячий садочок. Задоволений тим, що ці роботи тривають. Особисто контролював хід ямкових ремонтних робіт доріг у Шпиківській ОТГ. Намагався контролювати та сприяти підтримці вирішення питання на обласному рівні, звертався до голови облдержадміністрації щодо підтримки у вирішенні проблеми з дорогою.

Протягом року я активно долучався до різноманітних заходів у селах мого округу. Відтак, був присутнім на заходах з приводу свята весни, 9 травня, дня Незалежності, дня Української армії у смт Шпикові.

Як голова постійної комісії обласної Ради, входив до складу конкурсної ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, в підсумку якого населені пункти мого округу отримали фінансування поданих проектів на суму 450 тисяч гривень. Це села Копіївка, Шпиків, Юрківка. Їхні проекти були підтримані на суми по 150 тисяч гривень.

Протягом року брав участь у роботі колегій Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, колегії Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. Відвідав круглий стіл щодо проблем реформування системи охорони здоров’я, що проходив у Верховній Раді України, неодноразово приймав участь у роботі виїзних комісій щодо роботи комунальних  закладів охорони здоров’я.  Я завжди відгукувався на запрошення громадських організацій щодо участі у роботі круглих столів, конференцій та форумів. У своїй роботі послідовно відстоював інтереси жителів Вінницької області, був принциповим та безкомпромісним у винесенні рішень.

Під моїм головуванням відбулося 22 засідання постійної комісії Вінницької обласної Ради з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, на яких було розглянуто 327 питань. У 2018 року відбулося 8 засідань, на яких було розглянуто 82 питання. Приємно, що за кількістю засідань комісія посіла 3 місце серед інших постійних депутатських комісій Вінницької обласної Ради.

Комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення підтримала виділення коштів на програму «Майбутнє Вінниччини – в збереженні здоров’я громадян на 2016-2020 роки». За 2018 рік було виділено близько 90 мільйонів гривень на виконання програми. Члени комісії одноголосно підтримали виділення 15,5 мільйонів гривень з обласного бюджету на 2018 рік на обласну Програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Завдяки цьому перша хіміотерапія для більшості онкологічних хворих Вінницької області, зокрема, і жителів мого округу, була безкоштовною. Взагалі, на охорону здоров’я 2018 року було спрямовано 50% обласного бюджету. Протягом року на пленарному засіданні обласної Ради як голова комісії прозвітував про роботу постійної комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення. Звіт був підтриманий депутатським корпусом Вінницької обласної Ради.

Підтримав також ініціативу виділення близько 1,2 млн грн для закупівлі ендоскопу та бронхоскопу для Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, закупівлі спірального комп’ютерного томографу для Подільського регіонального центру онкології. Ця ініціатива була підтримана і керівництвом області.

За моєї підтримки відбулися третій та четвертий виїзд пересувного мамографа «Квітка» у Шпиків та Тульчин, де обстежено 96 жінок Шпикова та навколишніх населених пунктів, а також 30 жінок Тульчина та Тульчинського району. Усього мамографію зроблено вже 210 жінкам. Я планую активно продовжувати подібну ініціативу, оскільки вчасне проведення діагностичної мамографії дозволяє виявити онкологічні захворювання грудної залози на ранньому етапі та врятувати життя жінці. У 2019 році заплановано виїзд пересувного мамографа «Квітка» у села  Печера, Юрківка, Крищинці, Зарічне, Шпиків.

Разом із членами госпітальної ради мною було здійснено огляд лікувальних закладів та аналіз медичної галузі та інфраструктури Тульчинського, Крижопільського, Томашпільського та Піщанського районів Південного госпітального округу. Активно працюю над вирішенням проблем нашого округу. Мною було рекомендовано придбати лапароскопічну стійку для Тульчинської центральної районній лікарні. Мене підтримали і стійка була закуплена для хірургічного відділення Тульчинської центральної районної лікарні.

 Я активно та послідовно підтримував завершення будівництва хірургічного корпусу Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова. Брав участь у проведенні огляду хірургічного корпусу депутатами Вінницької обласної Ради задля кращого ознайомлення із завершенням будівництва та у подальшому задля підтримки рішень щодо завершення будівництва хірургічного корпусу у сесійній залі Вінницької обласної Ради під час засідання Президії обласної Ради, яка проходила в актовій залі хірургічного корпусу. Результатом цього став запуск роботи хірургічного корпусу Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.

Як заступник з організації хірургічної допомоги Вінницької обласної клінічної лікарні брав безпосередню участь у початку роботи хірургічних центрів (високоспеціалізований центр високотехнологічної та мініінвазивної хірургії, високоспеціалізований центр травматології та ортопедії, високоспеціалізований центр урології, високоспеціалізований клінічний центр серцево-судинної та рентгенендоваскулярної  хірургії). На сьогодні виконано більше 1000 оперативних втручань з використанням найсучасніших мінінвазивних технологій у хірургії. Великим досягненням стало проведення першого в історії Вінницької обласної клінічної лікарні кардіохірургічного оперативного втручання на відкритому серці – маммарно-коронарного шунтування, що стало початком розвитку кардіохірургії Вінницької обласної клінічної лікарні ім.М.І.Пирогова.

Я ініціював та розробив минулого року два проекти рішень, що були підтримані депутатським корпусом, які стосуються звернень до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України стосовно проблем фармацевтичного самоврядування та хоспісної допомоги.

Мною було ініціювано зміни до програми соціально-економічного розвитку Вінницької області на 2019 рік, де запропонував визначити одним із пріоритетів галузі охорони здоров’я розвиток мережі доріг в рамках формування госпітальних округів. Я був ініціатором у формуванні  пріоритетів у програмі соціально-економічного розвитку області стосовно забезпечення житлом медичних працівників, які працюють у сільській місцевості. Як результат, у трьох  районах області за рахунок обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву було побудовано будинки, в яких виділено квартири для забезпечення житлом медичних працівників.

Я активно працюю в інформаційному просторі для комунікації з жителями Вінницької області. Намагаюсь пояснювати незрозумілі питання, що турбують жителів області, зокрема в галузі охорони здоров’я. Неодноразово надавав інтерв’ю з  роз’ясненнями проблемних питань реформування медичної галузі. Брав участь у записі телевізійних програм, прямих ефірах на радіо, де відповідав на питання радіослухачів.

Я активно підтримую Шпиківську ОТГ у її розвитку та покращенні рівня життя жителів Шпиківської ОТГ.

Разом із колегами фракції «Самопоміч» у Вінницькій обласній Раді відвідав зону АТО. Було забезпечено гуманітарною допомогою наших військових, заклади соціальної сфери, школи та військовий госпіталь, де я поспілкувався із колегами військовими медиками щодо наданої гуманітарної допомоги та необхідними засобами, які госпіталь потребує додатково.

Щодо громадської діяльності, то я є віце-президентом Вінницької обласної федерації боротьби дзюдо. Я регулярно підтримую проведення спортивних змагань з цього виду спорту у Вінницькій області, зокрема і власними коштами. Вважаю, що розвиток молодіжного спорту має бути пріоритетною задачею для розвитку здорового покоління. Також я є членом президії Асоціації флебологів, судинних та ендоваскулярних хірургів України. Я активно підтримую розвиток судинної хірургії України та Вінницької області зокрема.

Таким чином, протягом 2018 року, я продовжував виконувати усі пункти своєї передвиборчої програми, активно долучався до вирішення нагальних проблем жителів мого округу та Вінницької області в цілому, сприяв розвитку Вінниччини та підвищення  рівня життя жителів нашої області. Як голова комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, займаю принципову позицію щодо подальшого розвитку та позитивних змін в медицині Вінницької області. Наступного року я планую не зупинятись на досягнутому та активно брати участь у підвищенні стандартів життя жителів Вінниччини.

 
Повернутись