Засідання колегії облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за перше півріччя 2021 року»

22.07.21

21 липня 2021 року відбулось засідання колегії облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за перше півріччя 2021 року».  На засідання запрошувались – керівники силових структур області, голови райдержадміністрацій та райрад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних департаментів, управлінь та установ, депутати обласної Ради.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що сьогодні є проблеми з наповненням обласного і місцевих бюджетів.

– За І півріччя маємо невиконання обласного бюджету. Тільки з ПДФО обласний бюджет недоотримав 37,3 мільйона гривень. Водночас по місцевих бюджетах, бюджетах громад маємо перевиконання, в тому числі із того ж ПДФО, – зазначив Вячеслав Соколовий.  – Можливо, це неправильне планування? Сподіваємося, що на сьогоднішньому засіданні почуємо відповідь на це питання. Тут присутні фахівці – люди, які відповідають за ці напрями роботи – тож, дуже хочеться почути не тільки констатацію факту, а й причини, чому це відбувається, а також шляхи виправлення цієї ситуації у наступному півріччі.

Ще одне важливе питання, якого торкнувся очільник найвищого самоврядного органу області – дотація із державного бюджету на заклади освіти та охорони здоров’я.

– В поточному році обсяг цієї дотації в сумі 250,1 млн грн у повному обсязі розподілений на обласний бюджет, – повідомив Вячеслав Соколовий. – Чи є перспективи виділення з державного бюджету додаткового обсягу дотації на здійснення переданих видатків  із державного бюджету з утримання закладів освіти та охорони здоров’я і чи заверталась адміністрація з цим питанням до Кабінету Міністрів України?

Щодо цих питань доповідали директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, який розповів присутнім про підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2021 та начальник Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Микола Суржиков, який повідомив про виклики виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2021 року та шляхи для досягнення  поставлених завдань.

– Ковід нікуди не дівся. І тут важливо знати, наскільки наші медичні заклади готові до нової хвилі. Які заклади є проблемними у питанні забезпечення киснем?  Які заходи вживаються департаментом? У яких медичних закладах проблеми із укладанням із НСЗУ угод по «ковідних пакетах»? Якщо такі є – то які причини і головне, шляхи їх вирішення, – запитав голова обласної Ради.

Про Забезпеченість системи охорони здоров’я протидії захворюваності на COVID-19, захист населення від короновірусної інфекції доповіла директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.

- Відзавтра, 21 липня, у нашій країні стартує 5 хвиля вакцинації населення, коли щеплення робитимуть всім категоріям населення, – повідомила Ольга Іванівна. – Для цього кожна амбулаторія повинна мати пункти щеплень. Центри масової вакцинації мають бути у кожному районному центрі. Для мешканців невеликих населених пунктів організують підвезення людей. Усі Центри масової вакцинації  працюватимуть 7 днів на тиждень.  Паралельно з розгортанням центрів почнуть комунікаційну кампанію, щоб донести інформацію – вакцинація від коронавірусу доступна для всіх. МОЗ планує відкрити 3 300 кабінетів для щеплення по всій країні. На сьогодні  доступні для вакцинації  Moderna,  CoronaVac і Pfizer. Діють 18 центрів вакцинації: 6 у Вінниці та 12 у містах Іллінці, Жмеринка, Могилів-Подільський,  Гайсин, Тростянець, Козятин, Муровані Курилівці, Теплик, Тиврів, Немирів, Бар, Хмільник. На етапі відкриття – у Томашполі, Липовці і Немирові. Найбільше щеплень зроблено у Вінницькому Центрі ПМСД №3 та у Калинівському МЦ ПМСД – понад 11 тисяч. Найменше – у Чечельницькому, Глуховецькому та Вендичанському центрах – менше 1000.

Крім того Ольга Задорожна зазначила, що Вінниччина знаходиться на 5 місці в Україні за рівнем вакцинації населення.

На завершення учасники зустрічі визначили основі напрями, з якими Вінниччина житиме у ІІ півріччі. Це – максимальна вакцинація населення та підготовка до наступної хвилі пандемії, забезпечення наповнення бюджетів всіх рівнів, заявлене зростання цін на енергоносії,  вплив зростання цін на світових ринках сільськогосподарської продукції на внутрішній споживчий ринок.

           

Повернутись