30 портретів видатних вінничан до 30-річчя незалежності України відтворять на полотнах учасники Міжнародного мистецького проекту «Кращий художник – 2021»

22.07.21

 

V  ювілейний Міжнародний мистецький  пленер «Кращий художник/The best artist 2021»  цьогоріч  присвячується  30-річчю Незалежності України.

Проходитиме цей  масштабний захід за ініціативи народного художника України Володимира Козюка та за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації з 10 до18 серпня.

Анонсуючи  мистецький захід, начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики ОДА Ольга Дернова підкреслила: «Серпень цього літа буде насичений гарними мистецькими подіями присвяченими відзначенню головного свята нашої держави – 30-річчя Незалежності України. V  ювілейний Міжнародний мистецький  пленер «Кращий художник - 2021» до річниці незалежності приготував кілька родзинок і не буде схожим на попередній. Головною особливістю цьогорічного пленеру стане унікальний проект: з нагоди 30- річчя Незалежності України кращі з кращих художників  напишуть портрети 30-ох видатних вінничан, які прославили область у різних галузях. Їх кандидатури мають запропонувати громади Вінниччини, громадські організації, творчі спілки та установи».

Прийом заявок триватиме з 22 липня  до 5 серпня 2021 року. Кандидатури з чіткою аргументацією заслуг можна надсилати на електронну адресу громадської організації «Кращий художник»info@thebestartist.info. Обирати героїв портретів можна буде шляхом онлайн-голосування, та за підтримки професійного журі з числа відомих діячів культури. Фінальним акордом проєкту стане виставка живописних творів, яка буде презентована у кращих виставкових залах м. Вінниці та області.

«Реалізація цього проєкту дозволить відтворити на живописних полотнах портрети найвидатніших діячів Вінниччини, котрі заслужили повагу серед вінничан, сформували позитивне ставлення до людей, які стали взірцем у розбудові культури, науки та збереженні історії нашого краю. Така живописна колекція увіковічнить видатних вінничан на полотні та стане стимулом для розвиток культурного потенціалу регіону, надасть можливість презентувати кращі зразки художнього мистецтва, заохотить до творчості художників, а до добрих справ авторитетів та лідерів громад», – відзначив організатор і натхненник мистецького  пленеру «Кращий художник/The best artist» Володимир Козюк.

Він також зауважив, що  цього року в проєкті візьмуть участь 32 художника із 7 країн світу – Китаю, Франції, Грузії, Польщі та інших. Організатори відбирали найкращих з понад 500 бажаючих, які подали заявки на участь. Упродовж двох тижнів митці роз’їдуться по містах, містечках і селах нашої області. Обравши собі об’єкти для майбутніх картин, вони будуть жити кілька днів у тій місцевості та зображувати на своїх полотнах краєвиди Поділля, формуючи таким чином імідж культурного потенціалу України і Вінниччини. Крім того, під час пленеру відбудуться творчі майстерні, виставки, майстер-класи, семінари з обміну досвідом. А за результатами мистецького проєкту буде виданий каталог та презентована художня виставка кращих робіт учасників конкурс «Кращий художник – 2021».

Нагадаємо, що торік Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist 2020» зібрав у Вінниці 32 художника з різних куточків України, а також іноземних держав. 16 учасників через карантинні обмеження не змогли відвідати пленер, а тому працювали в онлайні у своїх майстернях. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. У рамках минулорічного пленеру був даний старт загальноукраїнського проєкту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Об’єктами мистецької інтерпретації учасників стали не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Зокрема, палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського та палац Комарів у Мурованих Курилівцях.  •  

 

Повернутись