21 березня стартує всеукраїнська акція «Майбутнє лісу - у твоїх руках»

12.03.18

Щорічно лісівники Вінниччини долучаються до проведення всеукраїнської акції «Майбутнє лісу - у твоїх руках». Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, з 21 березня до 21 квітня в рамках акції буде проведено цілий ряд заходів. Активну участь у цих заходах візьмуть керівники області, відділи, управління, департаменти обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, учні шкіл, студенти вищих навчальних закладів, представники громадськості та ЗМІ. Адже створення нових лісів - справа державної ваги, кожного жителя Вінницької області!

Акція покликана, перш за все, максимально залучити громадськість, особливо підростаюче покоління, до процесу створення нових лісів, донести до них важливість та складність місії по збереженню та відтворенню лісів. Впродовж місяця на базі кожного із 11-ти держлісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства спільно з учнями шкіл та членами учнівських лісництв, студентами, представниками влади та ЗМІ проводяться заходи з посадки лісу.

За роки Незалежності України на Вінниччині створено 11114 га нових лісів! Лише з 1955 року в області відтворено 108289 гектарів і створено 67664 га нових лісів! Створені ліси – результат плідної співпраці лісівників і жителів області. Тому лісівники, що і в цьому році матимуть розуміння і підтримку всіх вінничан, яким не байдужа доля рідної України, майбутніх українських лісів.

70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. Для створення нових лісів держпідприємствами обласного управління лісового та мисливського господарства вирощується щорічно 12 – 15 млн. шт. сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тис. шт. декоративних деревних та чагарникових порід з подальшою реалізацією на об’єкти озеленення області.

Головним заходом акції є загальнообласний день посадки лісу, який, відповідно до рішення обласної державної адміністрації, буде проведено 31 березня.

Лісистість Вінниччини сьогодні – 13,8%. А щоб мати хоча би оптимальних 15%, потрібно створити ще 32 тис. га нових лісів. 70% лісів області – рукотворні діброви. Держпідприємства лісового господарства Вінниччини готові забезпечити в цьому році посів і посадку лісу в держлісфонді на площі 925 га, сприяння природному поновленню - 30 га, створення нових лісів - 150 га.

Впродовж весняної лісокультурної кампанії в області готові висадити 3,8 мільйони саджанців (найбільше – у Вінницькому та Могилів-Подільському держлісгоспах (600 та 495 тис. шт. відповідно), в ДП «Тульчинське лісомисливське господарство» - 500 тис. шт.).

В питаннях заліснення обласне управління лісового та мисливського господарства має повне розуміння й підтримку облдержадміністрації, обласної ради. Райдержадміністраціями, за участю органів місцевого самоврядування визначаються малопродуктивні, техногенно - забруднені та деградовані землі, які придатні під заліснення.

Сьогодні на порядку денному - питання формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень. Адже клімат стає різко континентальним. Тому єдиний вихід в даній ситуації - заліснення зрубів листяними породами чи створення мішаних, стійких до негативних факторів, насаджень. Держлісгоспи при створенні лісових культур до їхнього складу вводять не лише горіх чорний, черешню звичайну, грушу звичайну, а й такі рідкісні породи як береку лікувальну, гікорі білий, гікорі гіркий, які легко переносять жаркі й посушливі умови.

Для проведення весняної посадки лісу держлісгоспи забезпечені паливно-мастильними матеріалами, необхідним лісокультурним інвентарем. Відремонтовано трактори, іншу спецтехніку. Проведено підготовку грунту під створення лісових культур. Очищено лісосіки від порубкових залишків. Затверджено проекти лісових культур за найбільш раціональними схемами розміщення. Облаштовано снігові та льодовикові ями для зберігання посадкового матеріалу. Сформовано лісокультурні ланки, проведено з ними навчання.

Лісівники запрошують жителів Вінниччини приєднатися до Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу – у твоїх руках".

Повернутись