Координаційна рада з питань місцевого самоврядування розглянула питання забезпечення жителів Вінниччини якісною питною водою

20.05.21

19 травня голова Тульчинської районої ради Василь Неборецький брав участь у розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, на порядку денному якого було питання «Про стан забезпечення населення територіальних громад області якісною питною водою та послугами з водопостачання і водовідведення».

Захід проходив у приміщенні комунального підприємства «Вінницяоблводоканал». Участь у ньому взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його перший заступник Володимир Кістіон, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільські, селищні, міські голови, голови постійних комісій обласної Ради, начальник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Ілля Дяконович.

 Відкриваючи засідання Координаційної ради, Вячеслав Соколовий наголосив, що  питання питної води, забезпеченість водою та її якість нині –  глобальна світова проблема.

- Для України забрудненість водойм і якість питної води – перше питання в п’ятірці екологічних проблем, які найбільше турбують наших громадян. Відчувають проблему і жителі Вінниччини, - сказав Вячеслав Соколовий. -Державна програма по питній воді завершилася в 2020 році. Її фінансування бажало кращого, і виконана вона була лише на 13,2%. Зараз Урядом схвалено концепцію державної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки, і поки що це - єдиний документ на рівні центральної влади. Розуміючи важливість такої програми та належного її фінансування, депутати облРади підготували звернення до Уряду щодо продовження терміну виконання держпрограми «Питна вода України».

Вячеслав Соколовий вважає, що винятково державними програмами не можна змінити ситуацію на краще.

 - Без розуміння того, що ми самі маємо діяти, що громади на місцях теж мають вживати заходів для забезпечення мешканців якісною питною водою, проблему не зрушити із місця, - підкреслив голова обласної Ради.

За його розпорядженням була створена робоча група, яка напрацьовує пропозиції до нової програми «Питна вода на 2021-2025 роки». Вячеслав Соколовий переконаний, що питання водопостачання, водовідведення, якості питної води має бути враховано у Стратегіях розвитку, які зараз ухвалюють у громадах.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов закликав   голів громад, звернути увагу на річки, свердловини та криниці на своїй території, на їхній стан, на необхідність відповідального поводження з водними ресурсами. За його словами, питання екології та здоров`я людей мають бути пріоритетними, зокрема – питання якості питної води.

Про якісний стан поверхневих та підземних вод у Вінницькій області присутніх поінформував начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Ілля Дяконович.

Збалансоване водокористування як пріоритетний напрям стратегічного розвитку територіальних громад області – стало темою виступу еколога-науковця Олександра Мудрака.

Керівник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський ознайомив учасників засідання зі Стратегією розвитку підприємства до 2030 року. Він звернув увагу на те, що стратегія сформована на основі європейських практик і за участі фахівців із Німеччини.

Про необхідність розробки та ухвалення обласної програми «Питна вода» на засіданні говорили Барський міський голова Володимир Саволюк, Тульчинський міський голова Валерій Весняний та Ямпільський міський голова Сергій Гаджук. Так, Володимир Саволюк сказав, що саме завдяки такій програмі у попередні роки в м. Бар побудували основні водогони. За словами Валерія Весняного, у Тульчині із водопостачанням населення – все гаразд, нині централізованого водопостачання потребують села, які увійшли до складу громади.

Підбиваючи підсумки розширеного засідання Координаційної ради, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий  сказав:

- Сьогодні на Координаційній раді ми працювали над надзвичайно важливою темою – обговорювали проблематику питного водопостачання. Наразі робоча група обласної Рада формує пропозиції до цільової програми «Питна вода».  Безперечно,  власні  програми мають бути затверджені й у громадах. Тільки громади на місцях досконало знають, що їм потрібно в першу чергу, і що для цього треба зробити. І тільки об’єднуючи зусилля – на рівні громад, і на рівні області - можна досягти  бажаного результату.

За результатами засідання Координаційної ради було ухвалено низку рішень. Зокрема: рекомендувати голові облРади винести на розгляд чергової сесії проєкт рішення «Про Стратегію розвитку КП «Вінницяоблводоканал» на 2021-2030 роки»; рекомендувати облдержадміністрації розробити та подати на розгляд сесії облРади проєкт обласної програми «Питна вода» на 2021-2025 роки; районним, сільським, селищним та міським радам – провести інвентаризацію та паспортизацію водних об`єктів і споруд, сформувати перелік пріоритетних проєктів із забезпечення населених пунктів централізованим водопостачанням і водовідведенням та розробити та затвердити місцеві програми «Питна вода» на 2021-2025 роки.  

 

 

 
Повернутись