Обласний оперативний штаб з протидії коронавірусу працює цілодобово

19.03.20

Сьогодні, 19 березня, відбувся брифінг голови облдержадміністрації Владислава Скальського щодо заходів, які здійснюються в області з протидії коронавірусу.

В ході брифінгу, керівник регіону зазначив, що обласна державна адміністрація працює в цілодобовому режимі. Двічі на добу в режимі відеоконференцій відбуваються засідання обласного оперативного штабу, під час яких відбувається актуалізація інформації за всіма напрямами діяльності виконавчої влади області з протидії коронавірусу на Вінниччині.

«Станом на сьогодні, 19 березня, в Вінницькій області вірусологічною лабораторією обласного лабораторного Центру уже протестовано біологічний матеріал від 8 осіб з підозрою на Covid 19. Як результат - не підтверджено жодного випадку на захворювання спричиненого коронавірусною інфекцією, — повідомив Владислав Скальський. — Проте за останню добу ми маємо знову одну нову підозру на Covid -19. Особа прибула із епідемічної території. Пацієнт з підозрою на Covid -19 перебуває на стаціонарному лікуванні в боксованій палаті під постійним медичним спостереженням. На даний час стан пацієнтів стабільний. Визначені контактні особи, які самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом».

Голова обласної державної адміністрації також зазначив, що зараз в Україні зафіксовано та лабораторно підтверджено 16 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, із них – 10 в Чернівецькій області, 1 – в Житомирській, 4 – Київська область та м. Київ, 1 – Донецька область.

У лікарнях Вінницької області розгорнуто 290 інфекційних ліжок, із них - 89 боксів та 51 напівбокс. Владислав Скальський наголосив, що за потреби, їх кількість може бути протягом доби збільшена ще на 200 інфекційних ліжок, обладнаних відповідною апаратурою.

Окрім того, в інфекційних відділеннях в боксованих палатах створені палати інтенсивної терапії, які забезпечені апаратами штучної вентиляції легень (44 апарати), концентраторами кисню, пульсоксиметрами, інфузоматами та слідкуючою апаратурою.

Щодо сезонної захворюваності на грип та ГРВІ, голова облдержадміністрації повідомив, що на сьогодні на лікуванні у лікарнях інфекційних відділень області перебуває 191 особа з гострими респіраторними захворюваннями та 73 особи з вірусно-бактеріальними пневмоніями, які йдуть з наростанням.

Інфекційні відділення лікарень забезпечені та постійно поповнють запаси необхідними медикаментозними та дезінфекційними засобами, засобами індивідуального захисту та іншими необхідними матеріальними ресурсами. Моніторинг їх забезпеченості проводиться щотижнево. Наразі Вінницькою областю отримано посавку засобів індивідуального захисту з державного резерву на безоплатній основі з МОЗ України виключно для медичних закладів.

   •  
Повернутись