21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

18.05.17

Пам’ятаймо, допоки живі!

Відповідно до Указу Президента України від 23 березня 2017 року № 75 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в Україні 21 травня відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

На рівні суспільної свідомості поступово, але таки прощається незалежна України зі своїм страшним тоталітарним минулим. Важкі сучасні випробування для нашого народу змушують не просто пам’ятати про мільйони жертв політичних репресій, голодоморів та депортацій у 20-му столітті, але і практично робити все, щоб подібні суспільні «експерименти» більше ніколи не повторювалися на рідній землі. В цьому нам допомагають Закони України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні»(1991), «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні»(2006), «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»(2015), відповідні укази Глави держави та постанови Уряду, активна діяльність громадських діячів, науковців, краєзнавців.

Відомий вінницький поет і громадський діяч Анатолій Агафонович Бортняк (1938 – 2009), який у свій час очолював обласну організацію НСПУ і був першим головою обласного Товариства української мови (нині – «Просвіта»), залишив нам такі поетичні роздуми:

 

Понад меморіалом щомить

У відлунні скорботи й жалю

Хай сльоза велетенська бринить –

Діамантова чи з кришталю.

Убієнних не знаємо всіх,

Та відома нам зграя убивць.

Поіменно згадаємо їх,

Хто невинною кров’ю упивсь.

З невимовних страждань і терпінь

Спорудімо свічу. Щоб свіча

На катів отих кидала тінь,

Починаючи від Ілліча.

Визволяймося з брехень, покор,

Відновімо поняття святі.

Де гуляв більшовицький терор, –

Воскресімо себе на хресті.

Власну совість, утрачену там,

Відродім на жертовній крові.

Це потрібно не мертвим, а нам.

Пам’ятаймо, допоки живі!

 

Запрошуємо всіх земляків, дієвих патріотів України взяти активну участь у районних заходах у зв’язку з Днем пам’яті жертв політичних репресій. В Тульчині цей захід відбудеться 19 травня 2017 року в парку «Пам’ять» о 16.00.

Повернутись