Відділ Тульчинське бюро правової допомоги інформує

17.01.20

Спадкова трансмісія

Відповідно до Цивільного кодексу України спадкова трансмісія має місце, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, тоді право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців.

Таким чином, можна виділити обов’язкові вимоги до застосування спадкової трансмісії.

-         По-перше, спадкодавець помер та спадщина вже відкрита.

-         По-друге, спадкоємець помирає вслід за спадкодавцем і не встигає прийняти або відмовитись від спадщини.

Якщо спадкоємець помирає до відкриття спадщини, його родичі спадкують частку за правом представлення. Таким чином, спадкова трансмісія відрізняється низкою ознак:

·         смерть спадкоємця після моменту відкриття спадщини – спадкування набуває подвійного характеру, оскільки здійснюється і від спадкодавця, і від спадкоємця;

·         винятковою причиною неприйняття спадщини спадкоємцем є його власна смерть;

·         спадкоємець мав право отримати частку від спадку спадкодавця;

·         спадкоємець мав власних спадкоємців на момент смерті як при спадкуванні за законом, так і за заповітом.

Законом встановлено обмеження, що за спадковою трансмісією не переходить обов’язкова частка у спадщині.

Право на прийняття спадщини за спадковою трансмісією здійснюється на загальних підставах, а визначення частки, яка мала би належати спадкоємцю, визначається за правилами спадкування за правом представлення. Майно спадкоємця ділиться між його спадкоємцями за спадковою трансмісією у рівних частках.

Також встановлені й особливі строки прийняття спадщини. Для спадкування особистого майна спадкоємця встановлено строк у 6 місяців. Для спадкування тієї частки, яку він не встиг прийняти, – той строк, який був для спадкування майна спадкодавця, проте якщо розмір такого строку становить менше 3 місяців, він встановлюється у розмірі 3 місяців.

За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до відділу Тульчинське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; 0961756236.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.

 

Начальник відділу Тульчинське бюро 
правової допомоги                                                       Руслан Швець

Повернутись