Семінар- нарада з головами сільських, селищних, міської рад

17.04.19

16 квітня 2019 року відбувся семінар із головами сільських, селищних, міської рад щодо дотримання законодавства в питаннях поводження з безпритульними тваринами.

В роботі семінару брали участь заступник голови районної ради Н.Григорьєва, перший заступник голови райдержадміністрації О.Боровський.

Начальник Тульчинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Ю. Щаблевська проінформувала очільників громад щодо дотримання законодавства в питаннях поводження з безпритульними тваринами, акцентувавши увагу на тому, що не імунізовані тварини можуть стати розповсюджувачами вірусної смертельно-небезпечної для всіх теплокровних тварин, а також людини , інфекції – сказу. Керівник служби також зазначила, що більшість мешканців району відверто недооцінюють загрозу, яку несуть не щеплені від сказу домашні улюбленці, при тому, що вартість вакцини, яку забезпечує Тульчинська районна державна лікарня ветеринарної медицини, є мізерною.

            Відповідно ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» боротьба з епідеміями, епізоотіями, виключна компетенція сільських, селищних, міської рад.

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні за останні роки є неблагополучною. Вінницька область є стаціонарно неблагополучною по захворюванню тварин на сказ.

Ю.Щаблевська також зазначила, що найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є реалізація комплексу заходів запобігання неконтрольованому розмноженню тварин, здійснюваних місцевою владою за участю громадських організацій та волонтерів.

В обговоренні даного питання взяв участь мисливствознавець ДП «Лісомисливське господарство» О.Німий, який зазначив, що загальна площа мисливських угідь Тульчинського району становить 101073,5га.

Згідно ветеринарно-санітарних норм щільність лисиці повинна становити 0,5-1 голови на 1 тис.га. Згідно норм в мисливських угіддях може проживати 101 голова лисиці червоної. Єгерською службою, лісовою охороною та мисливцями проводиться значна робота по знищенню лисиці червоної, бродячих та хижих звірів в мисливських угіддях району, для цього створюються додатково, після закінчення мисливського сезону чотири спеціалізовані бригади. Протягом 2018 року було знищено 151 голови лисиці, 79 бродячих собак, 14 бродячих котів та 37 голів ворони сірої. За І квартал 2019 року знищено 32 голови лисиці, 34 бродячих собак та 11 голів ворони сірої. Мисливствознавець ДП «Лісомисливське господарство» О.Німий також зазначив, що рішенням сесії районної ради затверджено «Програму профілактики та боротьби із захворюванням на сказ на території Тульчинського району у 2016-2020 роках», в якій передбачено виділення коштів з бюджету району для матеріального стимулювання мисливців з метою більш ефективної роботи з відстрілу хижих тварин, але нажаль кошти останніми роками не виділялись.

Доповідач зазначив, що відповідно ст.20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» забороняється перебування та застосування зброї в межах населених пунктів на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей, (за винятком випадків передбачених рішеннями місцевих рад).

В обговоренні даного питання взяв участь начальник державної ветеринарної санітарної лікарні С.Середюк.

Головний лікар КНП «Тульчинська центральна районна лікарня» В.Лисиця, загострив увагу присутніх на необхідності вжиття профілактичних заходів щодо інфекційного захворювання на сказ, адже хвороба смертельно небезпечна, а відповідної вакцини недостатньо.

Підвела підсумки семінару-наради заступник голови районної ради Н.Григорьєва, звернувши увагу на необхідність вжиття дієвих заходів щодо дотримання законодавства в питаннях поводження з безпритульними тваринами та належної співпраці із відповідним службами району, в тому числі проведення  просвітницьких заходів для покращення даної ситуації.

 

 

 

Повернутись