На Вінниччині стартує програма «Сталий розвиток малих міст Вінницької області»

17.02.15

Сьогодні, 16 лютого, в конференц-залі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області розпочався великий проект «Сталий розвиток малих міст Вінницької області» за підтримки німецького Фонду Ганса Зайделя для міських голів малих міст та селищних голів області.

Мета проекту – ознайомити учасників навчання, яке буде тривати протягом року, з європейськими підходами та основними інструментами забезпечення сталого розвитку малих міст на прикладі малих міст Баварії. 

Проект призначений для голів селищних і сільських рад Вінниччини. Заняття проводитимуться експертом Фонду Ганса Зайделя, а також українськими фахівцями. Методологія проекту ґрунтується на передачі баварського досвіду практикам-управлінцям Вінниччині з реалізації мешканцями територіальних громад місцевих ініціатив без використання бюджетних коштів, а також формування на базовому рівні засад цивільного суспільства.

У рамках відкриття семінару відбулося урочисте підписання договору про співпрацю між головою облдержадміністрації Анатолієм Олійником, головою обласної Ради Сергієм Свитком, Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та німецьким Фондом Ганса Зайделя. 

Звертаючись до присутніх Анатолій Олійник зазначив: «Вінниччина напрацювала досить серйозний регіональний досвід щодо співпраці з міжнародними організаціями, інвесторами та партнерами. На сьогоднішній день, в областю реалізується безліч міжнародних проектів. Зокрема, проект Єврокомісії, Український фонд соціальних інвестицій спільно з Урядом Німеччини, DESPRO та цілий ряд інших проектів. Хочу закцентувати увагу на тому, що в 2014 році незважаючи на всі негаразди, Вінниччина всі свої зобов’язання по відношенню до міжнародних проектів та угод виконано та продовжуєвиконуватися у повному обсязі. Це дало нам можливість, зокрема, від Українського фонду соціальних інвестицій, який співпрацює з Урядом Німеччини отримати для Вінниччини додаткові ресурси, а це щонайменше 10 млн грн. Область має потужні приклади співпраці щодо розвитку сільськогосподарської кооперації. Зокрема, в Томашпільському районі успішно реалізується спільний із Єврокомісією проект щодо будівництва мінімолокопереробного заводу потужністю 3 тонни молока на добу. Є досить багато інших напрямків по розбудові інфраструктури. Це будівництва водогонів, забезпечення водопостачання та каналізації, утеплення, а також проекти у сфері охорони здоров’я, освіти, соціального захисту і особливо із проблематики переселенців, які ми зобов’язані оперативно вирішувати. Той досвід, який сьогодні нам пропонує Фонд Ганса Зайделя, безсумнівно стане складовою в нашому поступальному русі щодо розбудови нашої держави і ми за це вдячні нашим гостям та сподіваємося на те, що всім нам буде цікаво і корисно спілкуватись в рамках співпраці».

Зазначимо, що Вінницький Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації успішно працює з Фондом Ганса Зайделя з 2000 року. З 2004 по 2012 рік була перерва, наразі співпрацю поновлено.

Варто відмітити, що у липні місяці 2015 року для найактивніших учасників проекту запланований навчальний візит у м. Кемптен (Німеччина).Повернутись