Ігор Івасюк: Майже 9 млн.євро отримають три вищих професійних училища Вінниччини на оновлення матеріальної бази

16.08.21

  Майже 9 млн євро отримають три вищих професійних училища – Тульчинське  вище професійне училище №41, Вінницьке вище професійне училище сфери послуг та Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище – на оновлення матеріальної бази. Це стало можливим завдяки їхньої участі у європейській програмі EU4Skills.

 12 серпня заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк взяв участь у тренінговій програмі «Розбудова потенціалу регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти». Навчання проходило в рамках реалізації програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Проєкт відбувається за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва.

– Проєкт EU4Skills стартував у грудні 2018 року. У свій час він був ініційований урядом Володимира Гройсмана. Із Європейським Союзом була підписана угода на  58 млн євро для підтримки професійно-технічної освіти в Україні. Після цього відбулися конкурсні змагання серед вищих професійних училищ. Вінниччина дуже успішно презентувала себе і виграла майже 9 млн євро. Я особисто представляв проєкт Тульчинського вищого професійного училища №41. Вважаю, ми вступили в фазу відродження професійно-технічної освіти в області. Завдяки проєкту EU4Skills ми створимо сучасну матеріально-технічну базу, зможемо підготувати навчальні заклади до роботи в ринкових умовах і швидко переорієнтовувати їх на спеціальності, які нині пріоритетні. Це нам дає можливість створити такі умови, при яких випускники будуть конкурентоспроможними на ринку праці. Тобто вони будуть відчувати себе соціально комфортно і, зрозуміло, зможуть знайти роботу зі своєї спеціальності. Ось така кінцева мета цього проєкту, – повідомив заступник голови обласної Ради та член Регіональної ради професійної освіти Вінницької області Ігор Івасюк.   

 Тульчинське вище професійне училище №41 – єдине сільськогосподарського спрямування, яке відібране в Україні серед 7 вищих професійних закладів. Вінниччина – аграрна область, тому і в пріоритеті було саме таке училище. Тут буде створений Центр професійної досконалості з підготовки робітничих професій аграрного сектору.

– Ми сподіваємося на підтримку та оновлення матеріальної бази. Якщо брати наше училище сільського профілю – удосконалення техніки та закупівля сучасного обладнання дуже важливі. Адже, наприклад, лише один трактор коштує понад 700 тис. грн. Найбільше коштів, які ми можемо використати протягом року на заміну застарілої техніки, – це 1,5 – 2 млн грн. У програмі EU4Skills бере участь чотири країни. Наше училище отримає фінансування з програми центрів професійної досконалості та співпрацюватиме з Німецьким державним банком розвитку. Починаючи з 2023 року, майже 5 млн євро ми зможемо використати на удосконалення матеріально-технічної бази. Ми готуємося до цього процесу і найперше завдання – це навчання педагогічного колективу для володіння сучасними технологіями та іноземними мовами. Як результат, наших студентів очікує якісний матеріал для практичного навчання та курсова підготовка з іноземних мов, адже є перспектива працювати на європейському ринку, – розповіла директорка Тульчинського училища Тетяна Друм.

 Нагадаємо, що на початку 2021 року депутати обласної Ради ухвалили Регіональну програму підготовки кваліфікованих робітників на 2021-2027 роки. Метою програми, зокрема, є модернізація освітнього середовища, створення Центрів професійної досконалості та галузевих навчально-практичних центрів, де впроваджуються сучасні виробничі технології.

Повернутись