Для сільських громад земля має бути головним ресурсом для наповнення бюджету

15.07.21

Забезпечення фінансової спроможності територіальних громад шляхом цифровізації земель та ефективного управління ними – це актуальне для громад питання обговорили на розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради.

Захід відбувся у Жмеринці 14 липня за участі керівництва та депутатів обласної Ради, голів і старостів територіальних громад, голів районних рад.

- Я повністю погоджуюся, що ПДФО – це головний бюджетоутворюючий податок, особливо, коли ми говоримо про обласний центр, де історично сконцентровані робочі місця, де щільність населення. Але я тільки частково можу погодитися, що ПДФО так само важливий для сільських територіальних громад. В умовах децентралізації саме земля повинна бути головним бюджетоутворюючим ресурсом, особливо для сільських територіальних громад, - зазначив у своєму виступі голова постійної комісії обласної Ради з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування обласної Ради Владислав Скальський.

Він представив попередній звіт про ефективність використання земель Вінницької області в рамках проєкту VKURSI ZEMLI. Так, земельний банк області – це 2 651 300 гектарів. Площа ризикованих земель (з неефективним або неправомірним використанням) – 505 696 гектарів. Потенційна сума щорічних надходжень, які через це не отримують місцеві бюджети – 869 мільйонів гривень. При цьому Владислав Скальський звернув увагу на те, що за 6 місяців цього року в усі місцеві бюджети Вінницької області надійшло 457 мільйонів гривень плати за землю.

- Територіальні громади, особливо ті, які були створені у 2020 році, зараз стикаються з багатьма викликами. Більшість громад, які уже затвердили свої Стратегії розвитку, зараз мають велику потребу у фінансовому ресурсі, щоб їх реалізувати, - зазначив Владислав Скальський і звернувся до представників громад. - Робіть аудит земель громади і повністю отримуйте поєднання інформації з численних джерел, які зараз є. Земля – це повторюваний дохід. Це - не разова субвенція. Це те, що буде відбуватися з вашим бюджетом кожного року.

У Вінниці 14 липня представили результати аудиту земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. За словами Владислава Скальського, це перша громада в області, яка комплексно підійшла до аудиту і аналізу використання земель на території громади.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/dlya-silskih-gromad-zemlya-mae-buti-golovnim-resursom-dlya-napovnennya-bjudzhetu.htm

Повернутись