На Вінниччині визначені переможці конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» - 2022

11.02.22

10 лютого відбулося засідання Експертної ради конкурсу Вінницької обласної Ради «Комфортні громади», на якому визначені проєкти-переможці у 2022 році. Так, цьогоріч співфінансування з обласного бюджету отримають 88 проєктів. За дорученням голови обласної Ради Вячеслава Соколового, засідання Експертної ради конкурсу провів заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко. - Переконаний, що наш конкурс став унікальним майданчиком для реалізації ідей та планів громад –  проєктів їх розвитку, - сказав Дмитро Чаленко. - До сьогоднішнього – завершального етапу конкурсу – ми з вами пройшли непростий, але дуже цікавий шлях. Вперше конкурс був проведений у 2 етапи. Вперше громадяни на місцях мали змогу особисто подати проєкт, який важливий для громади, та сприяти в організації голосування за нього. Проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів людей, були подані на конкурс та були презентовані перед незалежною експертною комісією. Ми дуже вдячні головам сільських, селищних та міських громад і жителям громад за щире прагнення розвивати свої території, робити їх комфортними, за те, що подали проєкти на конкурс.

Цьогоріч на конкурс обласної ради «Комфортні громади» було подано 141 проєкт, з яких 129 пройшли технічний відбір і були допущені до презентації експертам. За результатами рейтингового голосування Експертна рада визначила переможцями 88 проєктів. Дмитро Чаленко повідомив, що на їх реалізацію заплановано понад 34 млн грн. Ці кошти громади отримають як співфінансування з обласного бюджету.

Серед поданих на конкурс проєктів найбільше - за напрямами Сучасна та Безпечна громада:

- «Сучасна громада»: подано – 87 проєктів, пропоновано до впровадження – 56 проєктів;

- «Безпечна та доступна громада»: подано – 28 проєктів, пропоновано до впровадження – 19 проєктів;

- «Здоров’я жителів громади»: подано – 18 проєктів, пропоновано до впровадження – 8 проєктів;

- «Спроможна громада»: подано – 8 проєктів, пропоновано до впровадження 6 проєктів.

Дмитро Чаленко повідомив, що цьогоріч загальний бюджет конкурсу «Комфортні громади» складе 104,5 млн грн.  Серед них: кошти обласного бюджету, співфінансування з бюджетів громад та кошти парнерів. - Це одне з найбільших обсягів фінансування і один з найбільших обсягів проєктів за роки існування конкурсу. Працюємо спільно на розвиток громад! - наголосив він.

Обласна Рада збільшила фінансування конкурсу «Комфортні громади»-2022 до понад 34 млн грн.

Переможцями конкурсу Вінницької обласної Ради Комфортні громади в 2022 році, від Тульчинського району стали територіальні громади:

Тульчинська міська рада:

 • Щорічний різдвяний ярмарок «Щедрик» у місті Тульчин;
 • Безпека в селі.

Шпиківська селищна рада:

 • Освітлення вулиць - пріоритет, безпека та комфорт громади та її жителів;
 • Освітлені вулиці - безпека та спокій жителів Шпиківської територіальної громади.

Брацлавська селищна рада:

 • Відродимо - культуру, відродимо – село.

Томашпільська селищна рада:

 • Парк процвітай – село відпочивай с.Вила;
 • Освітленні вулиці – безпечна громада (с.Гнатків, Велика Русава, Жолоби, Рожнятівка, Стіна).

Крижопільська селишна рада:

 • Нове будівництво багатофункціонального майданчика для ігрових видів спорту по вул.Мічуріна, 1а, смт. Крижопіль;
 • Щасливі діти - міцна родина - успішна країна (Облаштування спортивно-ігрових майданчиків в селах Крикливець, Заболотне, Тернівка, Голубече, Соколівка).

Городківська сільська рада:

 • ЄвроЛенд у Городківці. Створення культурно-освітнього простору на території школи №1.

Піщанська селищна рада:

 • Безпека понад усе - спокій та захист дітям несе - встановлення відеонагляду у коммунальному закладі ЗЗСО І-ІІІ ступенів школі №2 смт. Піщанка Піщанської селищної ради.

Вітаємо переможців конкурсу!

Повернутись