Засідання 9 сесії районної ради

10.02.22

10 лютого 2022 року в приміщенні будинку рад відбулось засідання 9 сесії Тульчинської районної ради 8 скликання під головуванням голови районної ради Василя Неборецького. В роботі сесії брали участь 29 депутатів районної ради, голова районної державної адміністрації Олександр Гаврилюк, керівник Тульчинської окружної прокуратури Пилип Хоменко, начальник Тульчинського районного відділу поліції Василь Костишен, командир військової частини А 7335 батальйону територіальної оборони Віталій Нечитайло, представники засобів масової інформації.

На початку засідання депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил.

Депутати розглянули 11 питань порядку денного 9 сесії районної ради.

Виступаючи перед депутатами районної ради з основного питання порядку денного сесії «Про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території Тульчинського району та хід виконання рішення 7 сесії районної ради 8 скликання від 29 жовтня 2021 року «Про Комплексну оборонно-правоохоронну програму Тульчинського району на 2021-2025 роки»керівник Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області П.Л. Хоменко зазначив, що Тульчинською окружною прокуратурою в межах повноважень,
визначених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорської діяльності, усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди. Вжиті заходи та підвищення рівня взаємодії з органами державної влади,правоохоронними та контролюючими органами загалом позитивно позначилисяна криміногенній ситуації, стані законності та правопорядку в районі.

Разом із тим, у порівнянні з 2020 роком загальний рівень злочинності збільшився, в тому числі і щодо вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Наявна тенденція до зросту на 55,6% зареєстрованих кримінальних проступків. На 15,5% відбувся ріст зареєстрованих кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи, у 5 раз відбулось зростання вчинених умисних вбивств. На 50% зросла реєстрація кримінальних правопорушень, з урахуванням проваджень минулих років, вчинених неповнолітніми.

За наслідками здійснення процесуального керівництва прокурорами
окружної прокуратури у 2021 році до Тульчинського, Крижопільського, Томашпільського та Піщанського районних судів скеровано 473 кримінальні провадження.

В ході здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення
досудового слідства у формі процесуального керівництва прокурорами Тульчинської окружної прокуратури особлива увага приділялась розслідуванню злочинів на пріоритетних напрямках (бюджетна, земельна, лісова та корупційна сфери). Як наслідок до суду скеровано 17 обвинувальних актів, з яких 13 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, 2 у бюджетній сфері, 1 у сфері земельних правовідносин та 1 у сфері раціонального використання та відтворення лісів.

За результатами проведеної Тульчинською окружною прокуратурою роботи до суду скеровано 13 обвинувальних актів у корупційних кримінальних провадженнях відносно громадян, що вчинили
кримінальні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбаченні
ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція надання неправомірної вигоди службовій особі).

Впродовж 2021 року окружною прокуратурою, в інтересах держави
заявлено 23 позовних заяви на загальну суму понад 200 млн. грн., за
результатами розгляду яких, в тому числі, позовних заяв минулих років, у 2021 році, судами задоволено 15 позовів на суму понад 17 млн. гривень. Протягом відповідного періоду забезпечено участь у розгляді судами 54 адміністративних справ, про вчинення особами адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за результатами розгляду яких 49 осіб визнано винними у вчиненні вказаних правопорушень та накладено стягнення у виді штрафів.

Вищезазначений стан справ потребує вжиття скоординованих заходів усіма правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування для покращення ситуації щодо законності та правопорядку на території району.

З основного питання порядку денного також виступив начальник Тульчинського районного відділу поліції В.І.Костишен, проінформувавши, що протягом минулого року Тульчинським районним відділом поліції, відділенням поліції №1 (смт. Крижопіль) та відділенням поліції №2 (смт. Томашпіль) зареєстровано 16024 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Із числа всіх зареєстрованих заяв – 1616 з ознаками кримінального правопорушення, які внесено слідчими до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Виступаючий акцентував увагу на основних напрямках роботи Тульчинського відділу поліції, зокрема оперативно-службовій діяльності, проведених заходах з адміністративної практики, діяльності ювенальної превенції.

Також підкреслив, що на даний час на території Тульчинського району відкрито дев’ять поліцейських станцій, зокрема в смт. Крижопіль, смт. Вапнярка, смт. Брацлав, смт. Кирнасівка, с. Рахни-Лісові, с. Тиманівка, с. Чорномин, с. Городківка, с. Студена. Крім того, планується відкриття поліцейських станцій в с. Крищинці, с. Клебань, с. Гнатків, с. Соколівка Тульчинського району.

Протягом 2021 року з районного бюджету, місцевих бюджетів Крижопільської, Вапнярської та Шпиківської селищних рад було виділено кошти, в сумі 2 млн.148 тис. для закупівлі службового автотранспорту для поліцейських офіцерів громад, в кількості 4-ох одиниць. 

Депутати також розглянули та підтримали Антикорупційну програму Тульчинської районної ради на 2022-2025 роки, ряд фінансових питань, в тому числі щодо внесення змін до районного бюджету на 2022 рік.

Депутатами було підтримано звернення до депутата Верховної Ради України Білозір Л.М. щодо проблем субрегіонального рівня - районних рад.

З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення. 

З вимогами Закону України «Про основи національного спротиву», який діє з 1 січня 2022 року та про сформований батальйон територіальної оборони Тульчинського району перед депутатами виступили голова районної державної адміністрації Олександр Гаврилюк та командир військової частини А 7335 батальйону територіальної оборони Віталій Нечитайло.

Набуття чинності закону про основи національного спротиву дозволяє створити потужну систему ТрО. Це нова інституція, до якої залучено місцеву владу, інші сили безпеки і оборони, громадські організації. Але насамперед — це окремий рід сил Збройних Сил України.

Тульчинський район — прикордонний, а значить, обороні має бути особлива увага. За словами голови райдержадміністрації, місце дислокації батальйону визначено. Батальйони ТрО допомагатимуть основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти, кордон, чергувати на блокпостах, протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам агресора. 

Депутат районної ради, начальник Томашпільської державної податкової інспекції Головного управління державної податкової служби у Вінницькій області Сергій Кісь ознайомив депутатів із нововведеннями у податковому законодавстві, також зауважив на необхідності завчасного подання декларацій депутатами районної ради, повідомивши щодо функціонування у ДПС сервісу щодо отримання довідки про доходи через електронний кабінет.

Депутат районної ради, член фракції від політичної партії «Слуга народу» Олена Шалогон ознайомила депутатів із основними нормами передбаченими у проекті Закону «Про економічний паспорт юного Українця», який стосується впровадження заходів щодо реальної підтримки дітей України.

Станіслав Прилипко – депутат районної ради ознайомив депутатів із комплексом заходів, приурочених вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

Повернутись