Відділ Тульчинське бюро правової допомоги інформує

09.10.17

Підводні камені купівлі автомобіля за дорученням

Зараз стало досить популярно серед автолюбителів «купувати» автомобілі за дорученням від попереднього господаря. При такій угоді, витрати по переоформленню автомобіля невеликі, а витрати часу - мінімальні. Але такий вид передачі транспортного засобу приховує у собі багато підводних каменів. 

Найнебезпечнішим фактором в покупці за дорученням є чистота «минулого» автомобіля. При укладенні угоди нотаріус не стане перевіряти автомобіль на предмет угону, розшуку, чи не чесного «розмитнення», підробки технічного паспорта і т.п. Так само, можна легко попастися на вудку шахраїв, купивши автомобіль - двійник (викрадений транспортний засіб з перебитими номерами кузова під такий же «чесний» автомобіль). 

Крім того, купуючи авто за дорученням, варто побоюватися знаходження автомобіля в заставі, або арешті. Убезпечити себе від цього можна, отримавши у нотаріуса «Виписку з державного реєстру обтяжень рухомого майна». Але вона дасть впевненість тільки в тому, що на дату складання виписки автомобіль чистий і не може гарантувати того, що він буде залишатися таким і надалі. Так як власником автомобіля є людина, вказана в технічному паспорті, при виникненні у нього проблем з банками, податковою, поліцією та іншими службами на його майно може бути накладено арешт у будь-який час, а ще гірше розшук і примусове вилучення. У цьому випадку автомобіль прямо з поста ДПС виїде на штраф майданчик і покупцеві доведеться довго доводити в судах, що він дійсно придбав цей автомобіль і є його власником.

На практиці зустрічаються не чесні на руку продавці автомобілів, які після успішної операції і написання довіреності на покупця, через деякий час її просто скасовують і подають автомобіль в угін та розшук. У цьому випадку, судові тяжби для господаря, який придбав автомобіль також забезпечені.

 В даному випадку можна порадити, що в якійсь мірі уберегти себе можна, змусивши господаря написати розписку, що він отримав деяку суму грошей від вас за конкретний автомобіль. Обов'язково вкажіть номерні знаки і ІПН-код. Незайвим буде також і свідок, який поставить свій підпис в цьому ж документі. 

Великі проблеми у новоспеченого автовласника можуть розпочатися у разі смерті господаря автомобіля по технічному паспорту. У цьому випадку довіреність автоматично анулюється, а власником автомобіля буде особа - спадкоємець померлого.

Отже, купуючи автомобіль за дорученням, покупець економить гроші та час на реєстрації, але отримує масу ризиків, описаних вище. 

За відповідними консультаціями з даних питань громадяни можуть звертатися до відділу Тульчинське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; 0961756236.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.

Заступник начальника відділу 
Тульчинське бюро правової допомоги                                 Р.В. Швець

Повернутись