ВелБуд-2021: Останні два комп’ютерних томографи монтують у приймальних відділеннях – Тульчин і Гайсин

09.07.21

Як повідомив Голова ОДА Сергій Борзов, ці два – останні з десяти, які отримала Вінниччина за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

«Встановлення обладнання - це завершальний етап "Великого будівництво" по опорним лікарням. У 2021 році нові приймальні відділення по всій Україні отримали 4656 одиниць медичного обладнання на суму понад 6 млрд гривень», – наголосив Сергій Борзов.

Як зауважив керівник регіону, вперше план реконструкцій більш як 200 приймальних відділень лікарень по всій країні Президент Зеленський озвучив ще в лютому 2020-го. У програмі Emergency акцент зробили не тільки на ремонті та будівництві приймальних відділень, а й на їх якісному оснащенні сучасною медичною апаратурою.

«Вона вкрай необхідна лікарям, щоб рятувати життя пацієнтів – ангіографи, ендоскопи, електрокардіографи, підйомники пацієнтів, дефібрилятори, функціональні ліжка, апарати штучної вентиляції легенів, монітори пацієнта, центральні кисневі станції з мережею, апарати серцевого масажу, центральні станції моніторингу, аналізатори крові, біохімічні аналізатори, коагулометричні аналізатори, МРТ і т.д., – прокоментував Сергій Борзов. – Очевидно, що лікарні в райцентрах досі не мали подібної техніки, тому пацієнтів доводиться возити у Вінницю. Або в столицю. Тепер не треба буде витрачати дорогоцінний час для порятунку життя. І гроші! Адже у приймальних відділеннях скоро БЕЗКОШТОВНО робитимуть обстеження КТ, УЗД та цифровий рентген. Дороговартісне сучасне обладнання є у 10 опорних лікарнях!».

За словами Голови ОДА, для запуску апаратури залишилось отримати дозвільну документацію.

«Хто фінансує #ВеликеБудівництво? Це мене постійно питають. Відповідаю: кошти з державного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. Щодо комп’ютерних томографів, то їх закупило Міністерство охорони здоров’я. Вартість КТ залежить від моделі - від 12 до 20 млн грн»,  – зазначив посадовець.

Повернутись