В Україні стартує тиждень права

08.12.15

Всеукраїнський тиждень права  відбудеться з 07 по 12 грудня 2015 року.

Відповідно до статті 57 Конституції України кожному гарантується право знати свої права і обов’язки

Розпорядженням голови райдержадміністрації та на виконання рішення районної координаційно-методичної ради з правової освіти населення затверджено план заходів по проведенню в районі Всеукраїнського тижня права.

Відповідно до статті 40 Конституції України та Закону України « Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування  із   зауваженнями,    скаргами    та пропозиціями, що стосуються діяльності,  заявою  або

клопотанням   щодо   реалізації    своїх    соціально-економічних,
політичних та особистих прав і законних інтересів та  скаргою  про
їх порушення.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено створення двох взаємопов`язаних складових системи безоплатної правової допомоги - первинної та вторинної.

Первинна безоплатна правова допомогаохоплюватиме такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеруї.

Вторинна безоплатна правова допомогавключатиме захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.

Така допомога надаватиметься центрами з надання вторинної безоплатної правової допомоги та адвокатами, залученими на конкурсній основі (постійно, за контрактом, або тимчасово, на підставі договору). 

Міністерством юстиції на території України було створено 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які забезпечуватимуть організацію і надання  допомоги в кримінальному,  цивільному та адміністративному процесах.

01 липня 2015 року в смт.Томашпіль Вінницької області відкрився та розпочав роботу місцевий центр безоплатної вторинної  правової допомоги діяльність якого розповсюджується і на Тульчинський район.

Місцевий  центр безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:  24200, смт.Томашпіль Вінницька область , вул Леніна,16,

працює з 9.00 год. до 18.00 год. щоденно, крім вихідних.

Засоби зв’язку : (04348) 2-11-72, моб. тел.(067) 108 – 95 – 02.

Електронна адреса: [email protected]

Начальник управління юстиції                                                      М.Я.Лазарук

Повернутись