Проставити апостиль відтепер можна значно оперативніше

08.12.15

З 20 листопада 2015 року змінено порядок його проставлення на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Новий порядок дозволяє робити це через відділи державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції.

Відтепер громадяни, яким необхідно проставити апостиль на документах, що видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, судами та нотаріусами, з метою їх подальшого використання за кордоном, мають можливість проставляти апостиль на документах, не відвідуючи місто Київ та, не звертаючись, до посередників.

Для цього, громадянин повинен пред’явити до відділу державної реєстрації документ, що посвідчує його особу, відповідні документи для проставлення апостиля та документ про оплату за проставлення апостиля.

Заява формується та реєструється виключно за наявності документа про оплату послуги з проставлення апостиля.

Слід зазначити, що наказом Міністерства юстиції України від 18.12.2003 № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг за проставлення апостиля» визначена плата за проставлення апостиля:

• для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн);

• для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян   (85 грн).

Від унесення плати звільняються  інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни,  громадяни,  які  належать  до першої  категорії  потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі  проставляння  апостиля  на  документах,  що стосуються безпосередньо цих громадян.

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів;

Строк проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів - у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності.

Слід звернути увагу, що, якщо текст документа неможливо прочитати внаслідок пошкодження; документ написаний чи підписаний олівцем або отриманий через засоби факсимільного зв'язку;   у документі є незастережені виправлення або дописки, у проставленні апостиля може бути відмовлено. У разі відмови у проставленні апостиля плата за надання послуг не повертається.

На сьогодні, наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2015           №2268/5 визначено перелік відділів державної реєстрації актів цивільного стану України, які уповноважені на проставлення апостиля. Усього по Україні – це 340 відділів. У Вінницькій області визначено 13 відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які уповноважені на прставлення апостиля:

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Барського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Бершадського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Жмеринці Жмеринського міськрайонного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Калинівського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Козятинського міськрайонного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Крижопільського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Липовецького районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Мурованокуриловецького районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Немирівського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Оратівського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Хмільнику Хмільницького міськрайонного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Ямпільського районного управління юстиції у Вінницькій області

Відділ державної  реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області здійснює прийом документів на проставлення апостиля з понеділка по п’ятницю, інші відділи – з вівторка по суботу.

Для довідки: Апости́ль (з фр. apostille) – спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції, до якої Україна приєдналась 10 січня 2002 року.

За матеріалами Тульчинського РУЮ

Повернутись