08 вересня 2016 року відбулось виїзне засідання ВОАОМС

09.09.16

8 вересня в м.Тульчин відбулася чергова виїзна зустріч керівників Асоціації органів місцевого самоврядування із активом Тульчинського району. Зустріч відбулася за участі голови обласної Ради, голови Асоціації Анатолія Олійника, депутата обласної Ради Ігоря Хміля та керівників Центрів Асоціації органів місцевого самоврядування.

Присутніми також були голова районної ради Олексій Авраменко, голова районної державної адміністрації Микола Підболячний,  
сільські, селищні голови, депутати районної ради та представники громади.

 На початку засідання Анатолій Олійник вручив завідувачу неврологічного відділення Тульчинської ЦРЛ  Сергію Максименку ювілейну медаль «25 років незалежності України» та подякував за небайдуже ставлення до розбудови рідного краю.

Ми вже практично дійшли до завершення наших виїзних засідань, - розпочав засідання Анатолій Дмитрович. - Мета наших зустрічей – налагодження зворотного зв’язку з кожною сільською, селищною радою області. В Україні всього є кілька асоціацій органів місцевого самоврядування: Асоціація міст України, Асоціація обласних, районних рад, Асоціація сільських, селищних рад. І, на жаль, лише Асоціація міст працює системно та відповідним чином. Інші всеукраїнські асоціації «пробуксовують».

Також Анатолій Дмитрович розповів і про діяльність Агенції регіонального розвитку, зазначивши, що Агенція – це механізм, зрозумілий Європі, Австралії, Америці, як інституція, яка має супроводжувати все, що пов’язано із регіональним розвитком.

Під час виступу Анатолій Олійник звернув увагу і на потреби населення в отриманні юридичної допомоги, а особливо в процесі об’єднання територіальних громад, децентралізації і, в тому числі, фінансової.

На сьогодні є актуальними питання створення статуту об’єднаної громади та установчого договору, а також пункти, які необхідно там прописати, - зазначив Анатолій Дмитрович. - Тому, аби вирішити цю ситуацію минулого тижня ми підписали Меморандум про співпрацю між Асоціацією органів місцевого самоврядування та Регіональним центром з надання вторинної безоплатної правової допомоги у Віннцькій області. Метою Меморандуму є співпраця, спрямована на захист прав і свобод людини, зокрема, права осіб на безоплатну правову допомогу, захист прав членів територіальних громад області.

Розповів Анатолій Дмитрович і про важливість та необхідність в написані грантів, а також про успішний польський досвід такої роботи.

Під час зустрічі керівник Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк поінформував про зміни в структурі Асоціації, окреслив головні завдання та поділився першими досягненнями. Зокрема, він зазначив, що проведено низку семінарів і навчань; створено групу юристів-консультантів для надання юридичної допомоги органам місцевого самоврядування; запрацював оновлений сайт; вийшли перші номери газети «Вісник Вінницького самоврядування», а також надано багато телефонних та електронних консультацій.

Основні напрями діяльності в ході зустрічі презентували керівники Центрів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування: заступник завідувача Центру організаційно-правового забезпечення, розвитку та реформування органів місцевого самоврядування Валерій Рудик, завідувач Центру промоції і зовнішніх зв’язків Ольга Олійник та завідувач Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Володимир Репей.

Повернутись