Кращих самоврядців Вінниччини привітали з Днем місцевого самоврядування

07.12.22

7 грудня голова районної ради Василь Неборецький брав участь в урочистому засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Захід приурочений до Дня місцевого самоврядування.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов та Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітали самоврядців Вінниччини.

– Забезпечити функціонування всіх сфер життєдіяльності територіальних громад, допомогти внутрішньо переміщеним особам та малозабезпеченим землякам, підтримати тероборону та ЗСУ, сприяти релокації підприємств –  усі ці дії вимагають ефективної взаємодії усіх гілок органів самоврядування та виконавчої влади, представників громадських і волонтерських організацій, – сказав Вячеслав Соколовий. – Ми всі розуміємо, як важливо країні, яку тероризує агресор, відроджувати економіку та працювати на міць війська. Вінниччина – це тил! І тому це – наше з вами завдання.  Війна принесла всім нам багато втрат, горя, тривог і болю. Але війна об`єднала нас. Ми – єдині, і це – запорука нашої перемоги. Щиро дякую кожному з вас за самовіддану роботу в надскладних умовах. Бажаю невичерпної енергії, активності та витримки.  Міцного здоров`я вам, вашим рідним та близьким! Перемоги та миру!

Вячеслав Соколовий також зазначив, що створений обласною та Вінницькою міською радами Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб співпрацює з 16 країнами та отримує допомогу з 55 зарубіжних міст. Крім допомоги біженцям та відправки гуманітарних вантажів на Вінниччину, зарубіжні міста ініціюють угоди про співробітництво та дружбу з містами області. Так, Вінницька громада активно співпрацює зі Швейцарією та Німеччиною, у Вінниці з`являються нові міста-побратими. Тісні дружні стосунки зав`язалися Барською громадою  з польським містом Рибнік і кількома німецькими містами. Плідні контакти – в Тульчинської громади та низки німецьких міст.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов відзначив важливість місцевого самоврядування у становленні держави.

– Децентралізація дала громадам дуже широкі повноваження для того, щоб сама громада вирішувала питання всередині громади, – сказав Сергій Борзов. – Маємо повну підтримку та взаєморозуміння з усіма головами територіальних громад області. Бажаю вам вистояти, тому що у вас вірять люди. Ті, хто пройде цю війну, будуть справжніми лідерами своїх громад.

Участь в урочистому засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради взяв Прем’єр-міністр України (2016-2019 років) Володимир Гройсман.

Виступаючи перед самоврядцями Вінниччини, він підкреслив, що зараз країна – згуртована, об’єднана та підтримує Збройні Сили України.

– Сьогодні непростий час у нашому житті і не час святкувати, але День місцевого самоврядування – хороша нагода сказати один одному «дякую». Дякую за те, що ви робите кожного дня. Кожен з вас є лідером, який не боїться відповідальності, який розуміє, що він готовий у будь-яку секунду якісно робити свою справу, – сказав Володимир Гройсман. – Цього дня ми маємо пам'ятати про те, що нас чекає у майбутньому. Треба думати про відновлення, про те, щоб вся країна стала такою, про яку ми мріємо.

Керівники області та міста вручили Почесні грамоти обласної Ради та обласної військової адміністрації, Подяки Вінницької міської ради депутатам місцевих рад, кращим співробітникам органів місцевого самоврядування та поліцейським офіцерам громад.

Повернутись