Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зустрівся з представником Міжнародного Медичного Корпусу

07.10.22

 

7 жовтня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зустрівся з регіональним координатором проєктів Міжнародного Медичного Корпусу у Вінницькій та Львівській областях  Йогі  Махендрою. Участь у зустрічі взяли заступники голови обласної Ради Дмитро Чаленко та Ігор Івасюк, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, начальниця управління виконавчого апарату обласної Ради Людмила Грабович.

За словами Йогі Махендри, ідея сьогоднішньої зустрічі в обласній Раді полягає в тому, щоб представити аспекти та напрями діяльності Міжнародного Медичного Корпусу в Україні та окреслити загальні напрями, за якими можна налагоджувати подальшу співпрацю .

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий розповів, що від початку повномасштабної агресії росії громади Вінниччини стали приймати внутрішньо переміщених осіб.

- Нині в області на постійному проживанні перебуває близько 182 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед них 56 тисяч – діти, 2600 – маломобільні люди, - зазначив Вячеслав Соколовий.  -  Перед територіальними громадами постало багато викликів, із якими вони раніше не стикалися, посилилося навантаження на медичні та освітні заклади, місцеву владу, бізнес та, безпосередньо, жителів громад. Переселенців потрібно було забезпечити харчуванням, медикаментами, одягом  і житлом.

Вячеслав Соколовий підкреслив, що суттєву допомогу регіону надали та продовжують надавати міжнародні гуманітарні організації та фонди.

- Вінницькою обласною та Вінницькою міською радами був створений Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, - повідомив Вячеслав Соколовий.  - Його завдання –  підтримка внутрішньо переміщених осіб,  створення умов для релокації підприємств і підтримка ЗСУ.  Крім того,  Штаб спрямовує зусилля на допомогу постраждалим від бойових дій громадам, багатодітним та малозабезпеченим родинам на Вінниччині та сім`ям військових.

Розповідаючи про роботу Міжрегіонального штабу, голова обласної Ради зазначив, що її важливим елементом  є координація дій волонтерів і моніторинг потреб. Саме це дало можливість ефективно співпрацювати з донорськими організаціями 16 країн та благодійними  фондами з понад 40 міст.

- В нинішніх умовах зайвої допомоги не буває, - додає Вячеслав Соколовий. -  Зараз від ворожих обстрілів страждають жителі Дніпра та Запоріжжя, і ми чекаємо на нову хвилю переселенців. Люди потребуватимуть підтримки та допомоги – медичної, матеріальної, моральної та психологічної.  Думаю, що ми зможемо знайти точки дотику в спільній діяльності з Міжнародним Медичним Корпусом.  Ми готові до співпраці та можемо забезпечити Корпус інформаційною та технічною підтримкою.

Представник Міжнародного Медичного Корпусу  Йогі Махендра повідомив,  що після масштабного вторгнення організація надає Україні підтримку за такими напрямами:

- Health Program - охорона здоров’я;

- MHPSS Program - психосоціальна підтримка та забезпечення психічного здоров’я;

- Nutrition Program - харчування немовлят та дітей молодшого віку;

- Cash Transfer Program - надання багатоцільової грошової допомоги;

- GBV Program - протидія гендерно-зумовленому насильству;

- WASH Program - водопостачання/ санітарія/ гігієна/ цивільне будівництво.

Зараз програми Міжнародного Медичного Корпусу реалізуються у Львівській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській та інших областях.

Йогі Махендра висловив сподівання, що до програм буде долучено й Вінницьку область.

- Ми вивчимо ваші потреби та визначимо, які саме програми будуть корисними для вас, -сказав Йогі Махендра. – На нашій наступній зустрічі зможемо визначити конкретні напрями співпраці.

Вячеслав Соколовий подякував представнику Міжнародного Медичного Корпусу від імені громад області за бажання та готовність прийти на допомогу.

Довідково. Міжнародний Медичний Корпус – це неприбуткова гуманітарна організація без будь-якої політичної чи релігійної приналежності, заснована у 1984 лікарями-волонтерами та медсестрами. Міжнародний Медичний Корпус  реагує на надзвичайні ситуації у світі такі, як військові конфлікти, катастрофи та хвороби, надаючи екстрену медичну допомогу та супутні послуги постраждалому населенню, проводячи фахові навчання.

 
Джерело: https://vinrada.gov.ua/golova-oblasnoi-radi-vyacheslav-sokolovij-zustrivsya-z-predstavnikom-mizhnarodnogo-medichnogo-korpusu.htm

Повернутись