Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради

07.09.22

7 вересня 2022 року заступник голови районної ради Оксана Трач брала участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.

У засіданні, що відбулось під головування голови обласної Ради Вячеслава Соколового, взяли участь начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов, заступники, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільські, селищні, міські голови, голови постійних комісій обласної Ради.

Відкриваючи засідання Координаційної ради, Вячеслав Соколовий зазначив,  що засідання відбувається на 196  добу героїчного протистояння українського народу російським загарбникам.  Відповідно, питання, запропоновані до обговорення, визначені повноваженнями та завданнями органів місцевого самоврядування для забезпечення життєдіяльності територіальних громад у період дії воєнного стану.

Учасники засідання затвердили порядок денний із двох  питань:

-      Про підготовку підприємств критичної інфраструктури, закладів освіти, охорони здоров`я, соціального захисту, культури, житлового фонду територіальних громад області до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2022/2023 років;

-      Про виконання зведеного бюджету Вінницької області за І півріччя 2022 року.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що цьогорічний опалювальний сезон відбуватиметься в надзвичайно складних умовах і з серйозними ризиками через повномасштабну війну росії проти України.

- Першочергове завдання органів місцевого самоврядування - забезпечення підготовки підзвітних обʼєктів соціальної сфери, а також житлового фонду до проходження осінньо-зимового періоду, - зазначив Вячеслав Соколовий. -  Окрім звичних завдань з ремонту інженерних мереж, підготовки котелень, обʼєктів водопостачання та водовідведення, приведення до належного стану внутрішньо будинкових систем енергопостачання, підготовки дорожньої галузі до зимової експлуатації, цьогоріч особливої уваги потребує питання забезпечення автономними джерелами енергопостачання на випадок можливих аварійних ситуацій в енергомережах.

Голова обласної Ради також закликав учасників засідання бути готовими для оперативного вирішення проблем будь-якої складності.

- Потрібно не тільки підготувати антикризовий план, але й віднайти необхідний ресурс і закупити необхідні модульні твердопаливні котельні та спланувати логістику постачання необхідного палива, - додав Вячеслав Соколовий. - Ці завдання на сьогодні повинні бути пріоритетом номер один як для військових адміністрацій, так і для територіальних громад та їх комунальних підприємств. Маємо спільно забезпечити стабільне проходження осінньо-зимового періоду на території Вінниччини.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов повідомив, що за висновками профільного міністерства, Вінниччина має найвищий показник готовності до опалювального сезону серед областей України.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що в обласному центрі всіма підприємствами критичної інфраструктури напрацьовані алгоритми дій в кризових ситуаціях, зокрема під час відсутності газо- та електропостачання.

Із інформацією про поточну ситуацію щодо готовності житлово-комунального господарства  області до осінньо-зимового періоду виступили начальник управління розвитку територій та інфраструктури обласної військової адміністрації Марія Зонова, голова постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури, генеральний директор Комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов і  начальник управління з питань майнових та орендних відносин, будівництва, інфраструктури ЖКГ виконавчого апарату обласної Ради Василь Броварник.

Детальну інформацію щодо виконання зведеного бюджету Вінницької області, а також про проблеми під час виконання обласного бюджету та бюджетів територіальних громад  учасникам засідання Координаційної ради надав заступник директора Депертаменту фінансів обласної військової адміністрації Олександр Горба.

Враховуючи спільні пропозиції представників органів місцевого самоврядування та обласної військової адміністрації, Координаційна рада напрацювала рекомендації щодо стабільного проходження опалювального сезону та заходів із наповнення доходів місцевих бюджетів. 

 

Повернутись