Затверджено порядок проведення обстеження будівель та споруд, пошкоджених унаслідок військової агресії рф

07.04.22

Уряд затвердив механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об'єктів критичної інфраструктури, для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу.

Відповідний проект постанови, розроблений Мінрегіоном, «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва» було прийнято на урядовому засіданні 5 квітня.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив: «У результаті збройної агресії рф в Україні зазнали різного ступеня пошкодження тисячі будівель та споруд - житлові будинки, школи, лікарні тощо. Відтак Уряд активно працює над тим, щоб відновлення інфраструктури країни розпочалось якнайшвидше. Для цього нам потрібно розуміння, що можна відновити, а що маємо відбудувати після закінчення війни та повернення до нормального життя».

Змінами до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництвапередбачено:

·         механізм проведення обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об'єктів, а також об'єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру;

·         механізм обстеження об'єктів для визначення можливості реконструкції існуючих об'єктів з метою зміни функціонального призначення, зокрема, «перепрофілювання» існуючих будівель для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб;

·         розширення кола виконавців робіт з обстеження пошкоджених об'єктів - на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів.

Обстеження будівель та споруд здійснюватиметься після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

За матеріаламиУрядового порталу.

 

Повернутись