Забезпечення жителів Тульчинської громади якісною питною водою

06.07.21

6 червня в ході робочої поїздки в Тульчинську територіальну громаду голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його перший заступник Володимир Кістіон, за участі голови Тульчинської районної ради Василя Неборецького та міського голови Валерія Весняного  ознайомилися зі станом забезпечення місцевого населення питною водою.

Тульчинський міський голова Валерій Весняний у своїй презентації розповів про актуальні проблеми громади в  галузі житлово-комунального господарства, зокрема, піднімалося питання водопостачання, водовідведення та, безпосередньо, якість цих послуг у місті Тульчин та тих населених пунктах, які увійшли до складу громади в 2020 році.

За словами Валерія Весняного, забезпечення якісним водопостачанням жителів громади визначено одним із пріоритетних напрямів її розвитку. При цьому громада вже має досвід залучення коштів на поліпшення системи забезпечення населення водою з різних джерел: з державного бюджету за Програмою «Питна вода України»; завдяки співпраці з швейцарсько-українським проєктом «Підтримка децентралізації в Україні» (DesPro) та програмі «Муніципального врядування та сталого розвитку» ПРООН;  у співфінансуванні з місцевим бізнесом і населенням тощо.

- Після приєднання до громади населених пунктів у 2020 році з`явилися нові проблеми та загрози, - каже Валерій Весняний. – Так, в селах існують різні схеми і системи забезпечення централізованого водопостачання -  такі, як комунальні підприємства, обслуговуючі кооперативи, кооперативи, ФОПи, а в окремих населених пунктах водопостачання здійснювалось через сільські ради, відповідно є і різним тариф. Є великі населені пункти де майже відсутнє централізоване водопостачання.

Нині в Тульчинській громаді серед можливих сценаріїв  розвитку питного водопостачання віддають перевагу створенню єдиної централізованої системи на всій території.

Саме про механізми реалізації проєктів із побудови мереж централізованого водопостачання йшлося в розмові голови обласної Ради Вячеслава Соколового з Тульчинським міським головою Валерієм Весняним.

- Насправді в Тульчині вже дуже багато зроблено, щоб якісна вода була доступною для жителів, - зазначає Вячеслав Соколовий. – Я би назвав Тульчин серед «відмінників» у цьому питанні. При цьому тут добре розуміють і свої проблеми, і знають, що та в яких обсягах треба робити для їх розв`язання. Треба пришвидшити темпи -  і результат буде досягнуто.

Вячеслав Соколовий наголосив, що обласна Рада розуміє, наскільки гострим є питання водозабезпечення, загалом по Україні, та на Вінниччині.

- Забезпечення жителів області якісною питною водою – це пріоритет №1, адже це передусім – здоров`я людей, - підкреслив Вячеслав Петрович. -  Розуміємо, що самостійно громади цю проблему вирішити не зможуть. Тому фракція «Української Стратегій Гройсмана» звернулася до Уряду про необхідність формування державної програми «Питна вода». В обласній Раді ми також створили робочу групу і вже напрацювали пропозиції до обласної програми «Питна вода». З обласної державної адміністрації надійшов проєкт програми. Наша робоча група проаналізує все, що там прописано, та доповнить  конструктивними якісними заходами.

Вячеслав Соколовий переконаний, що в подальшому головне, щоб і обласна, і державна програми «Питна вода» мали фінансову підтримку для реалізації. А для цього необхідно залучати кошти як із внутрішніх резервів,  так і від зовнішніх фінансових інституцій.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/vyacheslav-sokolovij-u-tulchini-programi-pitna-voda-potrebue-finansovoi-pidtrimki-dlya-realizacii.htm

Повернутись