Створення індустріального парку у Тульчинській громаді

06.07.21

Засідання робочої групи зі створення індустріального парку в Тульчинській територіальній громаді відбулося 6 липня. Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон, голова Тульчинської районної ради Василь Неборецький, міський голова Валерій Весняний.

Створення індустріального парку у Тульчинській громаді передбачено у Стратегії розвитку громади до 2030 року. На це звернув увагу Вячеслав Соколовий.

- Сьогодні ми Тульчин називаємо культурною столицею Поділля. Але і раніше, і зараз Тульчин демонструє гарні результати розвитку громади, інфраструктури і має сприятливі умови для розвитку бізнесу, - зазначив голова обласної Ради. - Ви йдете в ногу зі збалансованою стратегією розвитку Вінницької області до 2027 року. Ви передбачили стратегічний розвиток свої громади, який в основі має відкриття нових підприємств. І сьогоднішній крок –  це підтвердження того, що ваші слова не розходяться зі справами.

Як зазначив перший заступник голови обласної Ради, світовий досвід роботи індустріальних парків – засвідчив ефективність такого напрямку, а передбачені преференції для інвесторів обов’язково сприятимуть розвитку громади.

- Це не преференції, це є погляд у майбутнє. Якщо ми створюємо певні комфортні умови для ведення бізнесу на території, то ми розуміємо, що завтра за рахунок виробничої діяльності інвесторів ті пільгові втрати, які ми можемо нести, будуть компенсовані, - сказав Володимир Кістіон. – У розвитку індустріальних парків є досвід Вінницької міської ради. Переконаний, що об’єднавши позитивний досвід, який уже є на території Вінниччини, і додавши щось своє, у нас все вийде! Той, хто ініціював перший, той має усі шанси випередити усіх.

Робочу групу з розробки та реалізації «дорожньої карти» по створенню індустріального парку на території Тульчинської міської територіальної громади створено розпорядженням міського голови.

- Відпрацьовано план заходів по створенню індустріального парку на території нашої Тульчинської громади. Ми на сьогоднішній зустрічі ухвалюємо цей план дій до виконання, - наголосив Тульчинський міський голова Валерій Весняний.

Він подякував за підтримку Вінницькій обласній Раді. А також звернув увагу, що громадам без допомоги влади на усіх рівнях буде дуже важко застосовувати практичні кроки для розвитку на своїх територіях.

За словами голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового, створення індустріальних парків планується також у Козятинській і Барській громадах. І обласна Рада цього скликання надає всебічну підтримку ініціативам громадам, спрямованим на розвиток.

- Обов’язок влади, в тому числі і місцевої, – створити для розвитку бізнесу дружні і партнерські умови. Це з одного боку. З другого - це нові робочі місця для своїх же громадян, - звернувся Вячеслав Соколовий до представників Тульчинської громади. - У вас є серйозний ресурс із професійних кадрів. У вас є можливості, щоб створити для бізнесу на території громади комфортні умови для розвитку.

Довідково: Для індустріального парку визначено земельну ділянку площею 25 га за межами с.Нестерварка та належним чином зареєстровано право комунальної власності.

 

Повернутись