Законопроект щодо зменшення кількості народних депутатів готовий для розгляду

04.02.22

Ініційований Президентом законопроект щодо зменшення кількості народних депутатів із 450 до 300 і запровадження пропорційної виборчої системи готовий до розгляду у залі засідань Верховної Ради.

Про це розповів Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, повідомляє прес-служба Апарату ВР. «Законопроект про зменшення кількості народних депутатів до 300 абсолютно готовий до голосування. Для його ухвалення потрібно 300 голосів. Цей документ також фактично закріпить пропорційну виборчу систему», - зазначив Перший заступник Голови Парламенту. Олександр Корнієнко висловив переконання, що на даному етапі для України найбільш прийнятною стане саме пропорційна виборча система з відкритими списками. Водночас він упевнений, що при її впровадженні слід зберегти дотримання принципу представництва територій і зв'язку депутатів із виборцями.

«Тому фактично треба змінювати й законодавство про партії, бо чинне вже є застарілим і не дає партіям необхідних можливостей працювати на територіях, окрім як відкривати приймальні, орендувати приміщення. Але навіть надання юридичних консультацій із точки зору НАЗК - це вже та послуга, яку партія не може надавати. Тому треба підсилювати компонент співпраці з місцевими громадами», - зазначив Олександр Корнієнко.

Нагадаємо, Конституційний Суд надав Висновок у справі щодо зменшення конституційного складу ВР та закріплення пропорційної виборчої системи.

Повернутись