Селекторна нарада

02.09.15

2 вересня голова облдержадміністрації Валерій Коровій провів обласну селекторну нараду з найважливіших питань розвитку регіону. В нараді взяли участь профільні заступники, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій області.

В районній студії були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Побережник, в о. голови районної ради Віталій Вільчинський, керівники стру­к­турних підрозділів та голови місцевих рад.

Аналізуючи стан виконання місцевих бюджетів області за 8 місяців 2015 року директор департаменту фі­нансів облдержадміністрації Микола Копачевський зазначив, що вперше за багато років усі 701 бюджетів базового рівня: сільських, селищних, міських (міст районного значення) виконано.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, такі результати є беззаперечним наслідком бюджетної децентралі­зації:

“Відповідно до бюджетного кодексу, за підсумками півріччя, якщо на 105 % виконано бюджет, то кошти можна перерозподіляти. Не допускайте,щоб ці кошти просто лежали у вас на рахунках - проводьте активний комплекс найбільш потріб­них робіт", - наголосив В.Коровій.

Особливу увагу керівників рад базового рівня очільник області  акцентував на необхідності співфінансування з місцевих бюджетів ремонту доріг, що проходять через населені пункти (не лише комунальних, але й загальнодержавних), адже згідно змін до бюджетного законодавства, на ці цілі можна спрямувати перерозподілені кошти.

Звертаючись до присутніх в студії голів місцевих рад перший заступник голови райдержадміністрації Ві­талій Побережник зауважив:

“Фінансовий ресурс місцевих бюджетів складає майже 8 млн. грн. Це кошти, які ви разом з депутатським корпусом, громадою,  можете розподілити на вирішення найнагальніших питань. Одним з таких є ремонт до­ріг. Районним бюджетом передбачено 400 тис. грн.  на проведення ремонту доріг між населеними пунктами. В селах це питання покладається саме на органи місцевого самоврядування.”

На сьогодні з розумінням до вирішення цієї проблеми поставилися в Шпиківській селищній раді (М.Панасюк) - відремонтовано ділянку дороги державного значення, в Торківській сільській раді (М.Порубаний) - виділено кошти на ремонт дороги на Шпиків. А ось в Копіївській сільській раді (О.Чорна), на момент проведення наради, питання співфінансування ремонту дороги вирішено не було.

Відзначено позитивний досвід Заозерненської сіль­ської ради (О.Олійчук), де для ремонту доріг вдалося залучити 4 млн.грн. коштів екологічного фонду.

На нараді також було розглянуто питання: підготовки до осінньо-зимового періоду; підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів; призначення субсидій за спрощеним порядком; від­нов­лення функціонування системи військового обліку для забезпечення підготовки та проведення наступних черг часткової мобілізації на території області.

З відповідними інформаціями в районній студії виступили: начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Шевчук, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Валерій Руденко, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Мокринський, в о. районного військового комісара Роман Сватко.

Підбиваючи підсумки наради, перший заступник голови райдержадміністрації В.Побережник подякував присутнім за ефективну роботу і за те, що наш район, на фоні інших районів області, відзначався лише з позитивного боку, хоча  проблемних питань є чимало, над їх вирішенням потрібно працювати системно і неухильно.

Повернутись