У Дії доступні нові сервіси та документи: Мінцифри

01.09.22

 

З 31 серпня 2022 року в застосунку Дія користувачам доступні чотири нові сервіси: електронні пенсійне посвідчення та посвідка на проживання, документи англійською і послуга шерингу авто. Щоб скористатися ними, слід оновити застосунок.

Віцепрем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про основні новації.

У застосунку вперше стали доступними англомовні версії закордонного паспорта, водійського посвідчення та техпаспорта на авто. Права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді. Щоб у застосунку документи відображалися англійською, необхідно перемкнути мову.

  • Пенсійне посвідчення. Доступні двох видів - за віком та спеціальні. Щоб побачити їх у Дії, вони мають бути видані після 2014 року. Пенсійне за віком підтягнеться в Дії автоматично, а спеціальне необхідно завантажити самостійно. Як і інші документи в застосунку, пенсійне посвідчення можна буде перевірити або поділитися ним за допомогою QR-коду.

  • Посвідка на тимчасове або постійне проживання. Відтепер громадянам інших країн в Україні не потрібно носити фізичну картку з собою, а можна показати посвідку просто в Дії. Також особи з посвідками на проживання матимуть можливість створювати Дія.Підпис та користуватися сервісами Дії. У застосунок підтягнуться посвідки у вигляді пластикової картки із безконтактним носієм. Документи такого зразка почали видавати після квітня 2018 року. Також необхідно мати ідентифікаційний номер (РНОКПП) для того, щоб вони підтягнулися.

  • Шеринг авто. У Дію повернули послугу шерингу авто, яка була тимчасово призупинена через війну. Тепер ви можете поділитися власним чи отримати техпаспорт іншої людини в декілька кліків.

  • Сплата штрафів від патрульної поліції. З лютого ця функція також була призупинена. Тепер ви знову можете одразу сплатити у декілька кліків, якщо порушили ПДР. Згодом Мінцифри відновить також сплату штрафів за фото- та відеофіксацією.

Повернутись