Про хід та зміни медичної реформи на первинній ланці медицини...

05.07.18

1 липня 149 комунальних закладів первинки отримають фінансування від НСЗУ. До 15 серпня заклади первинки мають змогу укласти договори з НСЗУ, щоб отримувати більше фінансування вже з жовтня цього року. А до кінця 2018 року всі заклади первинки мають укласти договори з НСЗУ. На цьому наголошує Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я.

На початку червня Національна служба здоров’я уклала 149 договорів з комунальними закладами, які надають первинну допомогу в 20 областях і Києві. Ці заклади об’єднують понад 1 000 лікарських амбулаторій та ще більше ФАПів. На території, де працюють ці заклади, проживає 8 млн людей.

 З липня в реформу входять заклади «первинки» і великих міст (Києва, Вінниці, Хмельницького, Черкас), і зовсім невеличких сіл. Понад 10 мільйонів українців уже обрали своїх лікарів. Чітко спостерігається бажання змін у системі охорони здоров’я не лише медики, а й пацієнтів.

«25 липня НСЗУ оголосить про початок другої  хвилі підписання договорів. Підписання договорів і надалі відбуватиметься винятково в електронній системі охорони здоров’я. Будьте уважні: є медичні заклади, які не змогли приєднатися до реформи в першу хвилю через подання та доподання документів у некоректному вигляді» - наголошує Павло Ковтонюк.

«Раджу завчасно звертатися до технічної підтримки ваших медичних інформаційних систем, якщо маєте запитання щодо процесу подання заявок та підписання договорів у системі. Перше, що треба зробити місцевій владі, — до кінця 2018 року автономізувати всі медичні заклади згідно із законом про автономізацію № 2002-8. Адже лише до кінця року закон передбачає особливий суттєво спрощений режим для цього процесу. Я кажу про всі медичні заклади, а не лише про первинку. Автономізуватися потрібно всім» - відмічає посадовець.

Також за  словами Павла Ковтонюка, цього року всі заклади первинки — і ті, що уклали договори з НСЗУ, і ті, що поки цього не зробили, отри мають державне фінансування. Ті, хто почав реформу, — за тарифами НСЗУ, інші, хто не почав, — медичну субвенцію. Але механізм субвенції діятиме тільки до кінця 2018 року. У 2019 році всі заклади ПМД повинні перейти на фінансування за договорами з НСЗУ. Якщо ваші заклади ще не підписали договори з НСЗУ, звертайтеся до місцевого керівництва, адже, гальмуючи входження медичного закладу в реформу, воно позбавляє доходу, а людей — кращого медичного обслуговування.

«Це треба змінити — маємо час до кінця року. Керівникам медичних закладів та місцевій владі важливо мобілізуватися. Наша спільна мета — щоб усі заклади первинної допомоги мали договори з Національною службою здоров’я та до 2019 року перейшли на фінансування за принципом «Гроші ходять за пацієнтом»  - підкреслив заступник Міністра охорони здоров’я.

 
 
Повернутись