Представники Вінниччини ділилися досвідом успішної реалізації проєктів

23.11.21

Студенянська громада стала учасником міжрегіонального форуму для обміном досвіду «Посилене партнерство для сталого відновлення та розвитку».  Проєкт, який нині реалізується у цій громаді на Вінниччині і є переможцем конкурсу «Комфортні громади», уже назвали магнітом, який притягнув фінансування з кількох джерел і дав поштовх для розвитку громади.

Проєкт Студенянської громади «Гендерно-чутливе планування безпечних публічних просторів як відповідь на виклики пандемії COVID-19» передбачає створення у сільському парку п’яти зон відпочинку і активностей. Його на форумі презентувала начальниця відділу організаційно-правового та кадрового забезпечення Студенянської сільської ради Валентина Ружицька.

- Парк перетворюється на зону безпечного відпочинку, оскільки встановлені камери відеонагляду, та активного спілкування молоді, батьків та дітей, учнів, літніх людей. Встановлена спортивна зона – це вуличні відкриті тренажери. Відкритий кінопростір. Ми є переможцями конкурсу проєктів за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини зі створення кіноклубу. Його вже створили. Закупили обладнання і організували такі перегляди у парку. Створена Інтернет-зона, - розповіла Валентина Ружицька. - Цей проєкт направлений на все населення громади, враховані були і усі групи.

На першому етапі проєкт передбачав два джерела фінансування: кошти місцевого бюджету і грантові кошти. Ідею перетворення парку підтримали у ПРООН. І Студенянська громада – єдина з Вінниччини, яка виграла таку грантову підтримку. У громаді мали намір розвивати свій публічний простір, і додатковою можливістю став конкурс обласної Ради «Комфортні громади».

- Ви бачите диплом переможця конкурсу «Комфортні громади», передбачене фінансування 291 тис. грн. Успіх проєкту був помічений – і ми ще отримали співфінансування як субвенцію із державного бюджету місцевим на соціально-економічний розвиток,  - розповіла Валентина Ружицька.

У Студенянській громаді ухвалена Стратегія розвитку і Стратегія сталого розвитку туризму. І одним із кроків їх реалізації  став проєкт із розвитку і перетворення парку на безпечний публічний простір

Участь у форумі взяли радник із регіонального розвитку Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Войціцький та заступниця начальника управління по зв'язках з органами місцевого самоврядування, міжпроєктної та міжнародної діяльності, сприяння інвестиціям виконавчого апарату Вінницької обласної ради Олена Оцвера.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/predstavniki-vinnichchini-dililisya-dosvidom-uspishnoi-realizacii-proektiv.htm