СЕКТОР «ТУЛЬЧИНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» ІНФОРМУЄ

06.06.22

Що таке КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ?

Колабораційна діяльність — це публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України - (ст. 111-1 Кримінального кодексу України).

Майже будь-яка діяльність працівників, пов’язана із співпрацею або підтримкою окупантів, може розцінюватися, як колабораційна діяльність, і каратись позбавленням волі, в тому числі:

• передача окупантам матеріальних ресурсів;
  • провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території;
  • добровільне зайняття працівником посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади окупантів;
  • добровільне зайняття посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених окупантами;
  • участь в організації та проведенні незаконних виборів або референдумів,
  • організація та проведення заходів політичного характеру;
  • здійснення інформаційної діяльності, спрямованих на підтримку держави-агресора, активна участь у таких заходах.

Якщо працівники й далі виконують свою роботу на окупованих територіях і не вчиняють жодних дій, про які зазначено у ст. 111-1 Кримінального кодексу України, то такі дії працівників не можуть бути пов‘язані з колабораційною діяльністю.

Наприклад, колаборантом може бути:

• вчитель, який погоджується працювати за російською програмою з 1 вересня;
  • пожежний-рятувальник, працівник КП, поліцейський, медик та інші працівники, які отримує зарплату від окупантів;
  • лікар, який буде працювати у новій медичній структурі, створеної окупантами;
  • держслужбовці, які будуть працювати у новоствореній окупантами організації;
  • підприємець, який укладає договір на ведення діяльності у курортний сезон з виконкомом, створеним окупантами.