На Вінниччині до 7 березня через нестачу газу призупинять навчальний процес у закладах освіти

02.03.18

Таке рішення було прийнято сьогодні  в ОДА під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації , яке відбулось під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації  Андрія Гижка .

Обмеження пов’язане з необхідністю економії газу, якого не вистачає в Україні через дії російського «Газпрому» , а саме - припинення виконання  контрактних зобов’язань.

Андрій Гижко повідомив членів комісії про наступне: «Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України по всій державі введено «кризову ситуацію надзвичайного рівня в газопостачальній сфері». Прийнято ряд обмежень, щоб зекономити  газ та зменшити його споживання. Тому  на Вінниччині буде призупинено навчальний процес  до 7 березня включно. Крім того, у школах та вишах буде понижено температурний режим  до мінімально допустимих норм для збереження системи теплопостачання",- уточнив Андрій Гижко.

Отже,  за рішенням обласної комісії  ТЕБ та  НС, на Вінниччині не працюватимуть  з 3 по 7 березня усі заклади освіти : школи , училища  та вищі учбові заклади.

Для дитячих садочків зроблено виключення – малята зможуть відвідувати ДНЗ вже з понеділка, тож для них додатковим вихідним буде лише завтра – 3 березня.

Крім того, комісія  своїм рішенням рекомендувала  органам місцевого самоврядування та керівникам  РДА, по можливості, 3 березня  робочу суботу все ж зробити вихідною. А температуру в приміщеннях установ знизити до мінімуму.

Андрій Гижко також  звернувся до представників  Облагролісу та Держлісгоспу із проханням  забезпечити безперебійне постачання в максимально можливих об’ємах до котелень, які працюють на альтернативному паливі дров, щепи тощо.

Важливо:  Заклади освіти, які забезпечуються теплом від котелень на альтернативному паливі, тобто  не опалюються газом, заняття проводитимуть у звичайному режимі.

Повернутись