Як працювати місцевим радам об’єднаних територіальних громад обговорювали під час семінару-наради

25.01.17

24 січня під головуванням першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської та заступника голови облдержадміністрації - Директора департаменту освіти і науки Ігоря Івасюка відбувся семінар-нарада на тему: «Особливості діяльності місцевих рад об’єднаних територіальних громад».

В нараді взяли участь заступники голів райдержадміністрацій та заступники голів районних рад, а також голови, секретарі, керівники фінансових служб місцевих рад, представники асоціацій органів місцевого самоврядування.

– Протягом останніх років в ході проведення бюджетної децентралізації значно загострилась проблема зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів. Виникає несправедливість, коли доходи отримує один місцевий бюджет, а навантаження по фінансуванню - інші місцеві бюджети, – зазначила Людмила Михайлівна у своєму виступі. – У зв’язку з цим 20 грудня 2016 року на засіданні 13 сесії обласної Ради 7 скликання було прийнято Рішення №254 «Про Звернення депутата Вінницької обласної Ради Мазура Г.Ф. до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичної особи – платника податку».

У ході наради виступили очільники відповідних профільних департаментів. Зокрема, директор Департаменту фінансів Микола Копачевський, директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович, начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський, начальник управління фізичної культури та спорту Сергій Чернявський та керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України Вінницькій області погоджено утворення в області 37 об’єднаних територіальних громад із 108. На даний час в області утворено 28 об’єднаних територіальних громад в 17 районах області. Новосформовані в межах області 28 спроможних територіальних громад об’єднали в собі 78 рад та 192 населених пункти.

Повернутись