На виїзному засіданні Координаційної ради підписаний Меморандум із Спільним Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

01.06.16

Голова районної ради Авраменко О.П. взяв участь у виїздному розширеному засіданняі Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке відбулось 31 травня в Томашполі.

В рамках розгляду першого питання порядку денного засідання «Про напрями співпраці місцевих органів влади області з Програмою розвитку ООН в Україні щодо підтримки регіонального та місцевого розвитку шляхом реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, розвитку проектної і грантової діяльності» був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування.

Меморандум про взаєморозуміння підписали представники Проекту ЄС/ПРООН МРГ «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Вінницька асоціація органів місцевого самоврядування, яку очолює голова обласної Ради Анатолій Олійник. Співпраця із Асоціацією дозволить активізувати проектну та грантову діяльність у регіоні, а також отримати інформаційну, консультаційну та методичну допомогу – досвідом вже зацікавились інші регіони України.

«З 2008 року область розпочала активно працювати з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Перша фаза проекту спрацювала як тренінговий трамплін в подальшій роботі із грантовими проектами. Експерти навчили нас піднімати активність громади, залучати інвестиції на основі співфінансування. Підписання Меморандуму – черговий і більш ефективний етап співпраці: через Вінницьку обласну асоціацію органів місцевого самоврядування, яка має досвід роботи із грантами і розгалужену мережу представництв у районах, ширитимемо цю діяльність», - прокоментував подію голова Вінницької обласної Ради, голова Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник.

Планується активізувати напрями співпраці місцевих органів влади області з Проектом ЄС/ПРООН в Україні щодо підтримки регіонального та місцевого розвитку шляхом реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, розвитку проектної та грантової діяльності. З цією метою, для зв’язку із громадою, на Вінниччині в рамках реалізацїі Проекту МРГ було створено 17 ресурсних центрів розвитку громад, які після підписання Меморандуму, за словами голови обласної Ради, будуть працювати на законній основі.

«Серед всіх ресурсних центрів, із якими ми працюємо, найбільш ефективний наразі у Ямпільському районі. Однак, основну проблему – кадрову, не вирішено: обов’язки координації проектної діяльності здебільшого покладаються на посадову особу, що курує економіку в районі. Звісно, що це додаткове навантаження не сприяє ефективній роботі. У співпраці із Асоціацією це питання буде вирішено. Досвід вже викликав зацікавленість в інших областях України, які теж почали працювати над створенням подібної системи співпраці з місцевими асоціаціями», - розповіла координатор спільного Проекту ЄС/ ПРООН МРГ у Вінницькій області Анастасія Ланіна.

В прийнятому Координаційною радою рішенні з цього питання рекомендовано визначити в апаратах районних рад, районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських рад відповідальних осіб з координації проектної та грантової діяльності.

Наразі, за словами А.Олійника, тривають перемовини щодо четвертої фази проекту. Вінничани сподіваються на подальше інвестування за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

На засіданні були присутні голови районних рад області, керівники районних державних адміністрацій, керівники комунальних підприємств, працівники засобів масової інформації.

Довідково. Перші проекти на Вінниччині з енергоефективності, зокрема, встановлення сонячних батарей у закладах соціальної інфраструктури за підтримки ЄС/ПРОН МРГ розпочались саме в Томашпільському районі. Загалом, з часу дії першої та другої фаз проекту, станом на 2015 рік, у рамках співробітництва реалізовано 38 проектів з термомодернізації дитячих садків і шкіл, 17 проектів з відновлення вуличного освітлення, 8 проектів з реконструкції водогонів, 15 – з ремонту ФАПів та будинків культури, а також придбано 8 шкільних автобусів. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування налічує 522 місцеві ради області. Організація відстоює інтереси самоврядної гілки влади Вінниччини та координує дії її представників.

Повернутись