Крути 1918 Пам’ятаємо!

28.01.22

Шановні жителі Тульчинського району!

104 роки тому, 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва, відбулась знаменна подія, яка навіки увійшла до літопису національно-визвольних змагань українського народу.

Тієї холодної зими близько 400 погано озброєних та майже не споряджених київських гімназистів, студентів, курсантів, юнкерів найвищою ціною самопожертви на деякий час спинили навалу чотирьохтисячного більшовицького війська на беззахисну столицю молодої Української держави.

У безсилій люті російські загарбники вчинили звірячу розправу над жменькою юних патріотів. Понад 300 молодих вірних синів та доньок Вітчизни віддали свої дорогоцінні життя за волю, честь та славу України.

Минуло понад 100 років, і знову гідні нащадки Героїв Крут із зброєю в руках боронять рідну землю від ворожої навали на Сході України.

Тож будьмо гідними звитяжного чину наших героїчних попередників та мужніх сучасників!

Хай нині й повсякчас живе у вдячній пам’яті нашого народу величний подвиг юних захисників священних та недоторканних українських теренів!

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою

голова районної ради                                                Василь Неборецький