СЕКТОР ТУЛЬЧИНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ

03.03.22

Державна реєстрація шлюбу чи народження

дитини у умовах воєнного стану

В умовах воєнного стану не можуть бути припинені повноваження органів державної влади відповідно до ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Державне підприємство  «НАІС» тимчасово заблокувала доступ до Єдиних та Державних реєстрів.

Але, навіть за таких умов відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють в штатному режимі, крім міст та районів, де такої можливості не має у зв’язку з веденням активних бойових дій.

26.02.2022 р. Міністерством юстиції України з метою забезпечення умов, спрямованих на доступ громадян до адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану прийнято наказ про внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Основні зміни передбачають, що в умовах воєнного стану :

• за державну реєстрацію актів цивільного стану та за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і свідоцтв, що видаються у зв'язку із зміною і поновленням актових записів цивільного стану державне мито не справляється;
  • державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника ;
  • за тимчасової відсутності доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян актовий запис складається в паперовій формі без використання програмних засобів ведення такого реєстру.

Звертаємо увагу, що державна реєстрація шлюбу здійснюється в день подачі заяви або в будь-який інший бажаний день у разі якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, вагітності нареченої, народження нею дитини.

Державна реєстрація народження можлива за наявності паперового медичного свідоцтва про народження форми № 103/о.

Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян не видаються у зв’язку з відсутністю доступу, але на підтвердження запису відомостей про батька зі слів матері видається інформаційна довідка про державну реєстрацію народження.

Внесення змін до актових записів, а також видача повторних свідоцтв можлива лише за місцем зберігання актового запису.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.