Отруєння аміаком: дієві поради, які допоможуть врятувати життя на випадок хімічної атаки

10.08.22

Аміак - безбарвний газ, має різкий запах, що нагадує нашатирний спирт, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Він легший за повітря, тому аби захиститись від нього, потрібно сховатись в підвал або нижні поверхи будинків.

Перші ознаки отруєння:

????нежить, кашель, задуха;

????підвищене серцебиття, порушена частота пульсу;

????при контакті з рідким аміаком виникає обмороження,

????можливий опік з пухирями, виразками.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області підготував корисні поради, які допоможуть врятувати життя у разі витоку аміаку та уникнути отруєння небезпечною речовиною.

Як захиститись від отруєння аміаком:

?Одягнути щільний одяг, щоб закрити якомога більше частин тіла;

?Одягнути протигаз або зволожену водою чи розчином оцтової, лимонної кислоти марлеву пов’язку

?Нічого не торкатись, не ставати у калюжі;

?Не відчиняти вікна;

?Сховатись в підвал чи нижні поверхи будинків.

Перша допомога при отруєнні аміаком:

????Вивести постраждалого на свіже повітря;

????Дати випити теплого молока з «боржомі» або харчовою содою;

????Забезпечити тепло та спокій;

????При потраплянні в очі – промити їх водою;

????За можливості, змінити одяг та промити уражені частини шкіри чистою водою. Зробити примочки з 5% розчину оцтової, лимонної або соляної води.