Парламент підтримав пакет антикорупційних законів

09.10.15

Парламент підтримав пакет антикорупційних законів, які забезпечать виконання Україною умов з пом’якшення візового режиму з ЄС

Новини Міністерства

Верховна Рада прийняла розроблений Міністерством юстиції пакет антикорупційного законодавства, який забезпечить виконання Україною взятих на себе зобов’язань на шляху до безвізового режиму з Європейським Союзом.

Зокрема було прийнято законопроекти № 2540а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» та № 2541а «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні».

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, вищезгадані законопроекти запроваджують більш дієві механізми спеціальної конфіскації і арешту активів, яким в своїй діяльності зможуть скористатися наші правоохоронні органи.

«Вони дають можливість правоохоронним органам у рамках розслідування кримінальних корупційних справ накласти арешт на активи у тому випадку, якщо є обґрунтовані докази неправомірності набуття цих активів. Слідчий, відповідно до цих законів, матиме право накласти арешт через судове рішення, щоб кошти не були виведені далі й не були втрачені для української держави та бюджету», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, запропоновані удосконалення запроваджують реальні механізми завершення розслідування кримінальних справ, збереження й повернення в державний бюджет сотень мільйонів гривень, вкрадених корупціонерами.

Окрім того, закони за пропозицією ЄС пропонують пошитрити спецконфіскацію на всі умисні злочини, а не використовувати їх лише до вузького кола корупційних правопорушень. Паралельно з цим встановлюється, що слідчий орган має довести той факт, що майно було дійсно здобуте злочинним шляхом. Це дієвий механізм судового захисту права власності.

Разом з тим було прийнято законопроект № 2542а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування».

«Цим законом ми реалізовуємо одразу 3 рекомендації останнього моніторингового звіту. Перше – Європейська комісія рекомендувала нам прибрати дублювання підслідності правоохоронними органами. Друге – ми усуваємо альтернативну підслідність під час розслідування злочинів проти тероризму передавши їх СБУ. Третє – обмежуємо Службу безпеки України повноваженнями щодо розслідування лише злочинами, які стосуються національної безпеки і тероризму», - повідомив очільник Мін’юсту.

За його словами, прийняття даного документа, стане базою для чіткого розподілу справ між різними правоохоронними органами. Адже альтернативна підслідність – це затягування і плутанина між тими, хто несе відповідальність за слідчі дії.

За матеріалами Тульчинсокго РУЮ

Повернутись