Спадщина без податків

31.03.17

З 25 березня 2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).

Зокрема, Законом спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, асаме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Водночас Законом встановлено, що при спадкуванні будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

Разомзцим, доходиувиглядідарунка, нараховані(виплачені, надані) платникуподаткуюридичноюособоюабофізичноюособою- підприємцем, оподатковуютьсяназагальнихпідставах, передбаченихПодатковимкодексомУкраїнидляоподаткуваннядодатковогоблага, тобтозаставкою18 відсотків.

Тульчинське відділення Немиирівської ОДПІ

Повернутись