Про новий порядок надання консультацій

29.09.15

Про новий порядок надання консультацій

Раніше я звертався за консультаціями в Центр обслуговування міської податкової, а коли було потрібне письмове роз’яснення – теж подавав відповідне звернення. Зараз, чув, такі письмові консультації надаватись не будуть?

Платники податків, як і раніше, можуть і консультуватись усно і отримувати письмові консультації - роз’яснення. Однак, з 1 вересня консультації в усній формі надаються податковими інспекціями міського та районного рівнів, а письмові та в електронній формі (адреса Контакт-центру ДФС idd@sfs.gov.ua.)– головними управліннями ДФС України в областях та самою Державною фіскальною службою України.

Також зазначимо, що відтепер письмові консультації повинні містити опис питань, що порушуються платником податків з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Це передбачено Законом № 655 від 17.07.2015р. Розуміючи, що окремі питання та роз’яснення можуть бути цікавими та потрібними іншим платникам, в Законі зазначено, також, що письмові роз’яснення протягом 10 календарних днів після їх надання, підлягають обов’язковому розміщенню на сайті органу, який надав таку консультацію, без зазначення найменування платника податків та його податкової адреси.

Повернутись