Коли потрібно подавати повідомлення про прийом працівника на роботу?

14.07.15

 Відповіді на запитання платників під час «гарячої ліні»:

"Стаття 24: Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу." Чи означає це, що дата реєстрації наказу повинна передувати даті прийняття на роботу, зазначеній в наказі? Чи можна реєструвати день в день, як було раніше?

У Порядку повідомлення Державній фіскальній службі про прийняття працівника на роботу зазначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Добрий день! Порадьте, будь-ласка, в такій ситуації. Хто повинен підписати повідомлення про прийняття на роботу у випадку відсутності керівника (відсутня і печатка), щоб повідомлення було "визнанне" податковою?

Додатково ДФС повідомляє, що повідомлення про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.

Якщо працівник стає до роботи в день оформлення наказу про його прийняття на роботу, то повідомлення необхідно подати в той самий день (за роз»ясненнями ДФС). У випадку якщо наказ оформлюють заздалегідь, у переддень чи за кілька днів до початку роботи, краще направити повідомлення завчасно – до дня, коли особа стане до роботи.

Чи потрібно повідомляти податківців у разі заключення договору ЦПХ? Чи тільки штатних робітників це стосується?

Тільки працівників, прийнятих за трудовим договором (а не осіб, які надають послуги згідно з цивільно-правовим договором).

Чи можливе подання Повідомлення  електронним сервісом?

Так, таке Повідомлення  можливо направити електронною поштою, за наявності ключів, номер документу F 3001001.

Повернутись