У дискусії народжується істина: вінницькі фіскали та судді зібрались за круглим столом

14.01.15

У дискусії народжується істина: вінницькі фіскали та судді зібрались за круглим столом

 Зустріч відбулася у Вінницькому апеляційному адміністративному суді із вступних слів його голови Віталія Кузьмишина та начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослава Продана. Керівники відомств зазначили, що вирішувати справи з мільйонними сумами надзвичайно відповідально. З одного боку потрібно відстоювати інтереси держави, аби не допустити зміління держказни, а з іншого не порушувати прав бізнесменів і підприємців. Як зазначив Мирослав Продан, фахівці служби чітко усвідомлюють наскільки якісними повинні бути перевірки суб’єктів господарювання, приймаючи рішення про нарахування, до прикладу, штрафних санкцій. Вони намагаються слідувати всіх прописаних норм в таких ситуаціях. Проте інколи виникають незрозумілі моменти між фактами податкових органів і судовими рішеннями: служителі Феміди виносять непередбачувані для податківців «вироки». Юристи фіскальної служби цікавилися, що саме судді вважають достатньою доказовою базою, оскільки в однотипних справах бувають різні рішення. Судді парирували, що навіть, на перший погляд, незначний відступ від законодавчо прописаних норм може показати ситуацію у зовсім іншому світлі, тому універсального рецепту прийняття рішень не існує, можуть враховуватися й суб’єктивні фактори.

 Начальники податкових інспекцій Вінниччини, структурних підрозділів ГУ ДФС і судді дискутували більше двох годин. Виділили декілька окремих тем обговорення, які найчастіше стають предметами спорів. Зокрема: застосування норм ст. 44, ст. 198, ст.209, ст. 127 та ст. 146 Податкового кодексу України. Кожна зі сторін висловила своє бачення і розповіла яким принципом керується  вирішуючи питання, що підлягають під дію вказаних статей.

 Головний підсумок спілкування за круглим столом – усвідомлення, що потрібно шукати компроміс. Адже обидва відомства працюють на користь інтересів держави і вимагають дотримання законодавства, кожен у своїй частині. Для цього судді запросили обласних фіскалів увійти до складу науково-консультаційної ради при ВААС у Вінницькій області.

 

 ГУ ДФС у Вінницькій області

Повернутись