Зняття з обліку фізичної особи – підприємця як платника податків та ЄСВ

11.06.18

Зняття з обліку у контролюючих органах фізичних осіб– підприємців здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичнихосіб– підприємців та громадських формувань (далі– ЄДР) про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи– підприємця. (стаття 67 Податкового кодексу України та ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI).

Дата зняття з обліку фізичної особи- підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця(пункт11.18 розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588)

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа– платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності.

Зняття з обліку фізичної особи як платника єдиного внеску, здійснюється після проведення передбачених законодавством перевірок платника та проведення остаточного розрахунку.

Дані про зняття з обліку фізичної особи – підприємця як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ  

Повернутись