Громадський контроль за видачею квитків на проїзд

06.10.15

Тульчинські податківці наголошують на доцільності громадського контролю за видачею квитків на проїзд

 

Працівники Тульчинського відділення Немиорівської ОДПІ наголошують на доцільності громадського контролю за видачею квитків за проїзд, оскільки отриманий пасажиром квиток є доказом того, що ваші кошти не пішли на фінансування тіньової економіки, а повернулись у вигляді податків до бюджету.

При цьому, відповідно до п. 41 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.97 № 176, пасажир повинен мати квиток на проїзд, квитанцію на перевезення багажу міжміськими маршрутами регулярних перевезень, які дійсні тільки на зазначені у них день і рейс автобуса.

Квиток – це своєрідний договір між пасажиром та перевізником, за яким перевізник надає послуги пасажиру і його потрібно вимагати у будь-якому виді громадського транспорту. Насправді, це обов’язок водія – видати цей договір – квиток пасажиру, щоб останній мав доказ, що скористався послугами цього транспортного підприємства, – пояснюють у податківці.

Звідси великою проблемою нашого громадського автомобільного транспорту є відсутність обліку пасажирів, а також, відповідно, і готівки.

Так, за словами деяких перевізників, вони  працюють за збитковим тарифом. Але як можна говорити про збиток, коли кількість пасажирів, яких за один день перевозить будь-який маршрут, нікому не відома. Правильно,  як їх порахуєш, коли навіть квитків ніхто не видає . Відтак, немає правдивої інформації про дохід з кожного автобуса.

Шановні пасажири, пам’ятайте, що квиток – це ваш захист від недобросовісних перевізників та джерело наповнення бюджету. Змінюйте свої звички та вимагайте квитки при оплаті за проїзд у громадському транспорті,- підсумовують фахівці Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ.

Повернутись