Плата фізичним особам за оренду земельного паю

05.10.16
Сільгосппідприємство виплачує фізичним особам орендну плату за землі сільськогосподарського призначення коштами та в натуральній формі. Як оподатковуються виплати за оренду земельного паю?
 
Відповідно до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) дохід від надання майна (у вказаному випадку — землі) в оренду потрапляє до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків згідно з пп. 164.2.5 ПКУ. Із нього підприємству, як податковому агенту, слід утримати утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.   
 
При грошовій виплаті від суми орендної плати віднімається податок на доход та військовий збір, підрахований за зазначеною вище ставкою, а різницю виплачується фізичній особі. 
 
При натуральній оплаті (зерновими, насінням соняшника, овочами, тощо) податок на доходи обчислюють виходячи з вартості продукції, підрахованої за звичайними цінами (з урахуванням ПДВ), помноженої на коефіцієнт 1,176471 або 1,204819 (залежно від розміру доходів) — п. 164.5 ПКУ. 
 
Сплата належних платежів (ПДФО та військового збору ) проводиться при грошовій формі - у день виплати орендної плати, при натуральній оплаті - не пізніше наступного дня,  після такої видачі.  У разі несвоєчасної сплати платежів застосовуються фінансові санкції та накладається адміністративна відповідальність на керівника підприємства.
 
  
 
Лист ДФС України  від 29.04.2016 р. № 4502/Т/99-99-13-02-03-14   
Повернутись